Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért állítják le a BKV...

Miért állítják le a BKV buszok motorját 2-3 másodpercre időnként a megállókban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 18:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Volvo párti sőt ezerszer szívesebben látnék új Ikarusokat az utakon mind városi mind helyközi és egyéb feladatkörökben.De ha így gondolkodunk hogy minden ami új az szar meg szemét akkor szerintem még lóháton és szekéren járnánk.Nem lehet mindig a régivel járni az újat is el kell fogadni.

Teszem azt hozzá, hogy nálunk pl Mercedes buszok járnak 90%-ban. De ha reggel jön egy régi Ikarus, nagyon szívesen utazom vele nosztalgiából.

Nagyon jó buszok voltak ezek, és a 435-ösöket is nagyon szeretem, de eljárt felettük az idő. Ez van na. Új Ikarusok meg nem igazán vannak, legalábbis nincsenek tömegesen elterjedve. Mindenhol a Volvókat, Mercedeseket és hasonlókat veszik. Ennek csak van valami oka!

2011. márc. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

szerintem sem szar minden, ami új, de a BKV Volvo-i azok... én még soha nem utaztam ezeknél rosszabb buszokon. Kényelmetlenek, az ülésen a szó szoros értelmébe SEMMI párna nincsen, de az anyaghuzat rohad a kosztól. A motor állandóan erölködik, a klíma általában nem működik. Az Ikarusokban legalább nagyméretű ablak van.


Én napi rendszerességgel utazom a 7-es buszcsalád (7, 7E, 173, 173E) vonalakon, itt szinte minden busztipus mgtalálható. Ha Volvo jön, inkább nem szállok fel, hányingert kapok a mocsoktól, de ha nem, akkor a kemény ülés rázza ki belőlem az ebédet. A felújított Ikarus 280-asok ("Gyros") mindig leelőzik a Volvokat, sokkal gyorsabban tudnak menni. Ezenkívül kényelmesebbek az ülések, és van levegőmozgás.

2011. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!