Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nincs nálam jegy, felszállo...

Ha nincs nálam jegy, felszállok egy buszra, hogy majd a sofőrtől veszek egyet, de nála nincs, akkor ha az ellenőr elkap, naná hogy megbűntet, de jogosan?

Figyelt kérdés
Mármint oké, nincs jegy, ergo bünti.... De ha a buszsofőrnél nincs megvásárolható jegy, és én erről nem tudok felszálláskor, akkor mi van?
2011. ápr. 3. 10:37
1 2
 11/17 dizus ***** válasza:
A sofőr nem köteles jegyet biztosítani neked.Sőt rosszabbat mondok,nem köteles visszajáró pénzt tartani magánál,ilyenkor vehetsz akár 20e-ért is jegyet,amit később visszapostáz neked a cég.Te viszont ha utazol,akkor automatikusan elfogadod az ált.szerz.feltételeket,azaz van nálad érvényes menetjegy vagy bérlet.Az ellenőr pedig megkérhet hogy szállj le vagy megbüntethet,de nem korlátozhat abban hogy elhagyd a helyszínt.
2011. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Miért nem veszel egy tömb gyűjtőjegyet, akkor nem lenne gondod, ha felszállsz egy buszra.

Na meg 6-7 megálló csak ritkán lakott területeken fordul elő, mert ha pénztár nincs is, de újságos vagy kisboltos lehet, aki árul jegyet.

2011. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

1.

Ha érvényes jegy v bérlet nélkül elkap az ellenőr a BKV járművön,leszállsz,vagy megbüntet.Rohadtul nem fogja érdekelni,hogy miért nincs nálad.Olvasd el az utazási feltételeket!!Teljesen jogos a büntetés!

2.

Ne meséljétek már be nekem,hogy Budapesten nem lehet elég helyen jegyet venni....Rengeteg helyen még az újságos is árul jegyet.Amúgy meg veszel egy gyűjtőjegyet,mint már javasolték is,és ha alkalomadtán utaznod kell BKV-val,lesz nálad!

3.

Ki mondta nektek azt,hogy a járművezetőnél kell lennie jegynek?Vagy hol van ez leírva,törvénybe foglalva?Ez hülyeség.A vezető azért van ott,hogy vezessen,nem?Persze vannak olyan vezetők,akinél van jegy,de tuti,hogy nem kötelessége minden járművezetőnek árulnia!

Tehát ha felszálláskor nincs jegyed,és nem is tudsz a vezetőnél váltani,nem szállsz fel.Hívsz egy taxit,mész saját autóval.Ennyire egyszerű!

2011. nov. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Az ellenőrnél is tudsz jegyet venni...
2011. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az ellenőr csak éjszaka árul jegyet. Na meg nem igaz, hogy 6-7 megállónyi távolságon belül egyetlenegy újságos bódé vagy vegyesbolt sincsen, ahol lenne jegyárusítás!
2011. dec. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

11-12 20:03-as! Ekkora marhaságot leírni!

1. Eleve, a döntő többség azért használja a BKV-t, mert nincs pénze taxira. 2. Éjszaka hol veszel jegyet? Vannak környékek, ahol már du. 5-6 óra után sehol nem kapsz már. (18. ker. Üllői út) 3. egyszer kb. 1 órát szívtam, mert nem tudott visszaadni a BKV jegypénztáros(vagy nem akart), és sehol nem váltották fel a pénzt.

2011. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 dizus ***** válasza:
Szerintem egyszerű: az utas dolga gondoskodni arról,hogy legyen nála érvényes menetjegy.Ráutaló magatartásával köt szerződést a szolgáltatóval(BKV),hogy a rá vonatkozó kötelességeknek eleget tesz.Jogilag így van.És már írtam ha van is jegy a sofőrnél,nem köteles visszajárót magánál tartani.
2011. dec. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!