Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapestiek! Hogy kell használ...

Budapestiek! Hogy kell használni a metrót?

Figyelt kérdés

Elég hülye egy kérdés... :D

Tudom, de csak kiránduláson voltam eddig Pesten, és tudjátok, ott ofő intézi, csak őt kellett követni, és olyan bonyolult egy rendszer xD vagy csak nekem :')

Honnan tudod melyikre kell felszállni?


Tekintve a kérdést, abnormális válaszok és emberek kíméljenek... Köszi :)


2011. jún. 11. 17:32
1 2
 1/16 szamóca.. ***** válasza:
100%

hát hoyg melyikre kell felszállni az attól függ honnan hova mész:D

egyébként veszel jegyet, a metro bejáratánál kilyukasztod, felszállsz, utazol, leszállsz ahol kell...

mondd hogy honnan hova mész, megmondom melyikre szállj.

2011. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Van a metróállomásoknál térkép, mielőtt bemennél. Honnan hová kell eljutnod?
2011. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
bemész, ott kilyukasztod a jegyet, és mehetsz is, ha bérleted lenn ugyanott kell megmutatni az őröknek. jegyet azért lyukassz akkor is, ha nem állnak ott az őrök, mert van, hogy kijövetelnél ellenörzik. ha beszész jobb oldalon van, ami megy tovább, a másikon ami visszafele. A legegyszerűbb mód, hogy felszállsz, és ha szt veszed észre, hogy az ellenkező irányba mész(ott fent a metrón vanbnak táblák, ahola megállók nevei vannak sorba) akkor átszállsza másikra. van ahol nem olyan egyezrű átmenni a másik oldalra, hanem lépcsőn fel, és a másikon le. de ha embereket megkérdezel, ők is segíteni fognak, és nem leszel ciki, mert sokan nem tudják, kezdők, vidékiek, külföldiek..
2011. jún. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 szamóca.. ***** válasza:

nem kell ennyire túlbonyolítani. mindig mikor mész be a metró területére, ki van írva hogy melyik melyik irányba megy. egyáltalán nem bonyolult majd meglátod.

ha át kell szállnod, a Deákon tudsz átszállni, úgy tudom nem kell új jegyet lyukasztanod, de ezt kérdezd meg mert én bérlettel járok és nem vagyok vele tisztában.

2011. jún. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aranyosak vagytok :)


Hát, nincs konkrét célom, csak fel akarok majd menni Pestre a Múzeumok éjszakája miatt, és hát gondoltam addig eljutok busszal, de ott már sokkal tanácsosabb lenne tömegközlekedést igénybe venni :D

És hát a népligettől akarok vhogy eljutni városligetig :'D

2011. jún. 11. 17:56
 6/16 szamóca.. ***** válasza:
100%
1es villamos, ha nem ragaszkodsz feltétlen a metróhoz:D
2011. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

nem ragaszkodom, csak hirtelen ez ugrott be :'D

köszi :)

2011. jún. 11. 18:00
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Még otthon vegyél olyan pesti várostérképet, amire - minimum - a metrók be vannak rajzolva. Esténként alaposan átnézed, azon előre meg tudod nézni, hol, mire kell átszállnod, hogy az érkezésről a célig eljuss. Másrészt ha többször megnézed még az utazás előtt, amikor már lent vagy az aluljáróba, ott is könnyebben tájékozódsz, ill. a hangosbemondó által sorolt megállók alapján is könnyebb lesz felkészülnöd a metróról való leszállásra.

Én így csináltam.

2011. jún. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 szamóca.. ***** válasza:
100%

arra figyelj hogy sokmindent átneveztek most, hálaajó..... na midnegy.

szóval figyeld jól hogy hol tartasz, mert már nem mindennek az a neve ami valójában a neve:D

és asszem a metrokon már elkezdték az új neveket mondani...

2011. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszi nektek :)
2011. jún. 11. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!