Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az 1-es villamos vonalán...

Az 1-es villamos vonalán tervezik a Tatra kocsik lecserélését, kevésbé gagyibb villamosokra?

Figyelt kérdés
Elég sok helyet érint az 1-es villamos, az Árpád híd környéke, és a Népliget, Lágymányosi híd, Müpa környéke eléggé sokat fejlődött az elmúlt időben (magyarul nem olyan lepusztult) és eléggé nem illenek már oda ezek a szerencsétlen döcögő Tátra villamosok. Nem lesznek újabb villamosok, vagy esetleg nem tervezik hogy Ganz csuklósok közlekedjenek?
2011. jún. 19. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tátrához képest a Ganz csuklós futásminőségben a béka s*gge alatt van. A Ganz csuklós gyakorlatilag légkalapácsként veri a pályát. Hangosabbak, mint a Tátrák, és kevésbé fűthetőek is (van, amelyik egyáltalán nem fűthető). Ennek ellenére szeretem őket. A Tátra azért döcög, mert sz*r a pálya. Bármi döcögne ott. Azért van a sok sebességkorlátozás. Magasperon és TW6000 kell oda, nem újfajta villamos.
2011. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs de ezen a kérdésen hangosan felnevettem...

Mikor cserélik le a Tátrákat ganzokra. Jeee... :D

2011. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hannoveri villamosok elég érdekesen mutatnának az 1-es vonalán, szerintem. Én a Ganzokra azért gondoltam, mert esztétikailag jobban illenek a városképbe, főleg mondjuk az 1-es vonalán, mint a kocka Tátrák. De ugye figyelembe veszik hogy mennyire illik a városképbe hogy milyen villamosok járnak egy adott vonalon? Szóval nem kell attól tartani hogy Tátrák vagy Hannoveri villamosok fognak mondjuk a 47-49-es vagy a 2-es vonalán robogni?
2011. jún. 19. 22:01
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
Persze, hogy figyelembe veszik, hogy mi illik a városképbe! Azért járnak 40 éves orosz trolik, amik esőben ráznak, azért járnak régi ikarusok, amiket nem tartanak karban ezért esnek szét, azért járnak 30-40 éves metrók, amik egymás után égnek ki! Persze, hogy figyelembe veszik, hogy mi illik a városképbe!
2011. jún. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szerencsétlenek és döcögők a Tátrák, a Ganzokhoz képest biztos nem. Óvjon meg minket attól az ég, hogy az 1-esen Ganzok közlekedjenek. Azoknak már eleve csak nosztalgiavillamosként lenne szabad, csak sajnos nem nagyon van pénz járműbeszerzésre. (Mellesleg szerintem a városképbe egy fokkal jobban sem illik az ütött-kopott Ganz, mint a Tátra.)

Viszont ne izgulj, mert az 1-esen és a 3-ason járműbeszerzést terveznek a pályafelújítás mellé, szóval lesznek cserék. Hála az égnek, egyre kevesebb Ganz is fog ebből az okból közlekedni.

2011. jún. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Nekem a 47-49-en meg a 2-esen is tetszene a Hannus, a legjobb villamos itt Budapesten. A Combino elbújhatna, ha lenne egypár magasperon.
2011. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgyvolt hogy májustól, ha bevezetik a 4-6 os vonalán a "zöldhullám" rendszert, akkor fog járni combino az 1-es villamoson. De ebből, ahogy sejtettem, semmi nem lett!
2011. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Hát az Én Drága 47-esemet(Budafokon nőttem fel, akkor még UV-k jártak ott!!) le ne cseréljék valami magas lépcsős, undi és még ráadásul kényelmetlen kockavilire... Elég a Ganz... Azis rengeteget ront a képen... :( Az UV-k illettek oda :')
2011. jún. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mit szólnátok, ha TW6000-esek járnának a 41-esen?


Szerintem erre lesz esély, ugyanis, ha a 3-ason is járműcserét hajtanak végre, akkor sok "banán" fel fog szabadulni, és az ICS-knek annyi...

2013. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%

ICs sokkal jobb, mint a tátra akkor is.

Amúgy CAFok érkeznek az 1es vonalra.

2014. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!