Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vehetek vonatra diákbérletet...

Vehetek vonatra diákbérletet úgy, hogy nem a lakhelyem és iskolám között járok?

Figyelt kérdés
Elég gyakran járok Miskolcra, mert elkezdtem egy autóvezetői tanfolyamot és vezetni Miskolcra kell bejárnom. Iskolába viszont nem Miskolcra járok. Így vehetek diákbérletet?
2011. jún. 21. 16:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha nappalin tanulsz akkor én ugy tudom igen. csak levelezőn meg estin van hogy lakhely és iskola között, de javítsatok ki ha nem így van.
2011. jún. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Vasúton diákbérletet csak a lakhelyed és az iskolád székhelye között vehetsz. Diákjegyet viszont nappalisként és estisként bármilyen viszonylatra válthatsz. A levelezősök viszont jegyet is csak a lakhelyük és az iskolájuk székhelye között vehetnek.
2011. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én valami olyasmit olvastam, hogy lehet venni diákbérletet, csak igazolás kell hozzá. Ebből mi igaz?

Amúgy itt olvastam: [link]

2011. jún. 21. 16:44
 4/15 anonim ***** válasza:
Az általad linkelt oldalon is egyértelműen az van leírva, hogy igazolást is csak a lakhelyed és az iskolád között válthatsz.
2011. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Barátnőm ezt úgy intézte el, hogy bement a sulijába és ott kért egy papírt (szülei elváltak), hogy egyszer egyikükhöz megy haza egyszer meg a másikukhoz.


Amúgy meg ez szerintem egy nagy paraszt szabály, de mindegy.

Mintha strandra is csak úgy járhatnál diák igazolvánnyal ha a lakóhelyed szerinti legközelebb esőhöz mész, különben felnőtt jegy.


Ez egy nagy baromság, szülők lenyúlása stb. stb.

2011. jún. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg ez szerintem egy nagy paraszt szabály, de mindegy.

Mintha strandra is csak úgy járhatnál diák igazolvánnyal ha a lakóhelyed szerinti legközelebb esőhöz mész, különben felnőtt jegy."


Ez nem igaz. 50%-os kedvezményű jegyet válthat bármilyen viszonylatra. Vagy te 90%-os kedvezményű BÉRLETTEL akarsz járni a strandra???

2011. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem rossz a szabály. Ha a diák nappalis vagy estis, akkor a fél napját (vagy az egészet) az iskolában tölti, nem nagyon ér rá dolgozni, segítsük hát annyival, hogy otthontól az iskolába kedvezményesen jut el. Kap olcsó bérletet, járkáljon azzal, sokkal jobban jár, mintha jegyet venne. De mivel nem sok jövedelme van, ezért máshová is utazhat félárú jeggyel, hadd kiránduljon, nyaraljon. Bérletet viszont nem válthat más viszonylatra. Nem is nagyon kell neki: ugyan hová járna rendszeresen, ha nem iskolába? Ha pedig menne csajozni/haverokkal bulizni/vezetni tanulni, akkor lesz szíves félárú jeggyel közlekedni vagy megvenni a teljesárú bérletet. A költségvetés csak az iskolába járását finanszírozza.
2011. jún. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát az előzőekhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy annyiban baromság, hogy csak az iskola és a lakhely között lehet venni bérletet. Mint például én is, vezetni járok és valahogy be kell jutnom Miskolcra, meg haza is kell mennem. Ezenkívül még ha nyelvvizsgatanfolyamra is fogok menni, akkor is jó volna egy bérlet, hogy ne kelljen állandóan jegyet venni, mert az úgy egy vagyon. Nem mindegy, hogy 3500 forintot fizetek ki, vagy még ha csak 10-szer megyek, akkor is 4600 forintot. Erről ennyit.
2011. jún. 21. 17:51
 9/15 anonim ***** válasza:

Egyem a lelkedet, az állam közvetve (buszon, vonaton biztosított kedvezményekkel) csak azt támogatja, ami kötelező számodra. Egyáltalán nem kötelező vezetni járni, illetve nyelvtanfolyamra sem. Jogosan úgy feltételezi az állam, hogyha ilyenekre van pénzed, akkor lesz buszjegyre is.

Ezen lehet szörnyülködni, de felesleges. Így is veszteséges a máv, örülj hogy egyáltalán van vonat ott, ahol élsz. Az utazásért fizetni kell, igénybe veszel egy szolgáltatást.

2011. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 bp1985 ***** válasza:

Mint például én is, vezetni járok és valahogy be kell jutnom Miskolcra, meg haza is kell mennem.


Ne haragudj. A csajozásodat ne támogassa a máv? Nem az utazásodat támogatja úgymond, hanem az ISKOLÁBA jutásodat. Külföldön pl nincs is ilyen, hogy 90%...

2011. jún. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!