Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehet eljutni a Déli...

Hogyan lehet eljutni a Déli pályaudvarról a Keleti pályaudvarra metró nélkül?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy metróval a legegyszerűbb és a leggyorsabb, de alternatív megoldások is érdekelnének. Próbáltam rákeresni, de ahogyan láttam közvetlen járat nincs egyéb, és nemigazán ismerem pestet! köszönm a választ előre is!
2011. júl. 3. 14:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
A metró miért nem jó? Az a legegyszerűbb és a leggyorsabb is (valamint a legolcsóbb is). Tapasztalatból mondom, hogy nincs akkora utazótáska, amit ne lehetne levinni a metróba.
2011. júl. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

én a 4/6-os villamossal mennék a Blaha lujza térig (ha még át nem nevezték) ..ott átszállok a 7-es buszra vagy a 173-ra vagy szinte bármelyikre ami elvisz 2 megállónyira a keletihez.

vagy épp gyalog mennék mert ugy sincsen már messze a blahától

2011. júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
31%
Traktorral. Ajánlhatom az MTZ-t
2011. júl. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Némi gyaloglással megoldható átszállás nélkül is: át kell sétálni a Vérmezőn a Korlát utcáig (ez kb. 200 m), onnan az 5-ös busz elvisz a Keletiig.
2011. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"én a 4/6-os villamossal mennék a Blaha lujza térig (ha még át nem nevezték) ..ott átszállok a 7-es buszra vagy a 173-ra vagy szinte bármelyikre ami elvisz 2 megállónyira a keletihez.

vagy épp gyalog mennék mert ugy sincsen már messze a blahától"


A Moszkva/Széll Kálmán térről megy a 4-6-os, odáig vagy elgyalogolsz, vagy a Déli előtt a Krisztina körúton jár a villamos, azzal 1 megálló.

2011. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Első vagyok. Ha nem akarsz metrózni, akkor ott az 5-ös autóbusz. A Déli közelében lévő Attila úton több helyen is fel tudsz szállni (legcélszerűbb a Korlát utcai megálló, az a a legkisebb távolság) és közvetlenül a Keleti pályaudvarig visz. Csak át kell menni a Vérmezőn.
2011. júl. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
16%
Gondolom bliccelni akar, ezért kerüli a metrót...
2011. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Milyen szinesek a válaszok...Azért tettem fel a kérdést, mert: mint írtam tudom, hogy metróval a leggyorsabb és legegyszerűbb, de ha Pesten utazok tömegközzel mindig csinálok egy B tervet, hogy hogyan lehet eljutni ha: pl. meghal a metró valami miatt, nem jön, valaki kiugrott elé és egyéb finomságok, ugyanis 30 percem lesz átérni hogy elérjem a vonatomat és nincs kedvem a Keletiben állni még 2 órát este, 20 évesen lányként, egyedül, hogy megvárjam a vonatomat. Egyszer sajnos nagyon megszívtam, azzal hogy nem ismertem Pestet vagyis nem volt B tervem és nagyon csúnyán eltévedtem, és utólag visszanézve nagyon sok pénzembe került, valamint időbe, és máég hozzá, az hogy ottragadram Budapesten szintén este ugyanis mentem a páromhoz (távkapcsolatban voltunk). És mivel nem találtam meg úgy konkrétan sehol sem, pedig kerestem, és az eddigi Pesti tudásom sem volt elég a dologhoz, ezért gondoltam kiírom a kérdést, hátha tud valaki segíteni! Így köszönöm szépen a válaszokat, és SOHA nem blicceltem még és nem is fogok! Egyébként imádok metrózni és ha nem lesz semmi probléma akkor azzal fogok menni! Mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 3. 17:08
 9/19 anonim ***** válasza:

"ugyanis 30 percem lesz átérni hogy elérjem a vonatomat "


Ez tulajdonképpen még metróval is cinkes dolog, nagyon kapkodni kell a lábad, hogy sikerüljön átérni.


Tehát szerintem felesleges B terven agyalnod erre a távra.

Ha lehal a matró, akkor 30 perc alatt semmivel nem érsz át, ha meg úgyis lekésed a vonatod, akkor a metreópótló busszal megint nem tudsz eltévedni, mert elvisz a keletihez.


Nem kell mindent túlparázni, 20 évesen elég érett nagy lány lehetsz ahhoz, hogy ha baj van segítséget kérj, akár egy járókelőtől, akár egy BKV pénztárban vagy bárhol.

Azért nem 12 éves vagy :)


Jó utat.

2011. júl. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha behal a metró, akkor általában elég hamar elindul a pótlás. A metrópótló buszokkal pedig pont ugyanúgy eljutsz a Keletiig.
2011. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!