Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire figyeli a kaller a...

Mennyire figyeli a kaller a távolsági vonatokon azt hogy teljesárú vagy 50-es jegyem van? Érdemes kockáztatni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem,mert ha ellenőrzés alá von,akkor sokszorosa lesz a bírság a jegyed árának.Az ellenőrzést pedig nem tudod megúszni,mert ha kibújsz alóla,ő hívhat rendőrt,a rendőr pedig eljárhat ellened korlátlanul(tehát akár börtönbe is kerülhetsz).
2011. júl. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nézik nagyon, most különösen megint. Vannak ilyen periódusok, amikor különösen rászálnak a diák nézegetésére, nekem a múlthéten feltűnően sokat elkérték...


Ne kockáztass, többszörösét bukod el.

2011. júl. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 yuda ***** válasza:

Már ott kezdődik, hogy amikor kikéred a jegyet, a jegykiadó azonnal rákérdez, vagy elkéri milyen jogosultságod van..ez az első rosta.

Kalauz vagy ellenőrzi, vagy nem- de szerintem annyira nem jó a megszégyenülés..de te tudod.

2011. júl. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem majdnem minden alkalommal elkéri a diákom, sőt a hátulját is megnézi.

Párom 90%-os kedvezménnyel utazik, mert siket, neki is minden alkalommal megnézik az igazolványát.

Nem érdemes kockáztatni.

2011. júl. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A jegyvizsgáló biztosan ellenőrzi. Nem csak azért,mert kötelessége,de nem tudhatja,hogy nem vagy-e ellenőr,és akkor komoly baja lehet neki is.
2011. júl. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem,mert ha ellenőrzés alá von,akkor sokszorosa lesz a bírság a jegyed árának.Az ellenőrzést pedig nem tudod megúszni,mert ha kibújsz alóla,ő hívhat rendőrt,a rendőr pedig eljárhat ellened korlátlanul(tehát még akár hűvösön is végezheted -legalábbis néhány óra erejéig biztosan)
2011. júl. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

a jegypénztáros soha nem nézi a jogosultságot itt, tőlem soha nem kérték a diákom,de még messzebbre nem utaztam így, csak Bp.-en belül.

akkor semmiképp nem kockáztatok,inkább veszek teljesárút.

köszi a válaszokat.

(de azért elég durva hogy ilyenért böribe rakják az embert..)

2011. júl. 4. 10:46
 8/16 anonim ***** válasza:

"de azért elég durva hogy ilyenért böribe rakják az embert..)"


Pedig nagyon helyes dolog.

Valahol el kell kezdeni a rendrakást, az emberi mentalitás megváltoztatását, hogy fel se merüljön az emberben hogy 50%-os vagy TÁ jegyet vagyen-e...

Kell visszatartó erő.

2011. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

pont hogy nem itt kéne kezdeni kedves utolsó,hanem ott hogy a fizetésekhez kéne igazítani a jegyárakat, bár a máv még így is jobban megéri mint a bkv, de ettől a pénztárcám még nem lesz vastagabb.

és a rendrakást nem az adófizetők büntetésével kell kezdeni, de ez már off lenne..

2011. júl. 4. 11:02
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
a kérdező utolsó válaszával 100%-osan 1-et értek
2011. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!