Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valaki megrántotta már a...

Valaki megrántotta már a vészféket?

Figyelt kérdés
vonaton , villamoson vagy akárhol ?
2011. júl. 16. 23:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
hol van ez a futópróba ? milyen útvonalon ? honnan hova mész ?+ mit csinálsz ott ? rángatod a vészféket :D:)
2011. júl. 18. 11:32
 12/15 anonim ***** válasza:

Indulás attól függ: Szolnok, Dunakeszi de van hogy Keletiből indulunk.


1-es vonalra visszük a kocsikat, ott van 160-as pálya, igaz Lébény felé a +10% is megy.

Hivatalból vagyok ott a próbákon :)

2011. júl. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy hivatalból vagy ott. De tényleg vészfékezni kell 176-nál? Mert az eléggé durva lehet, meg kopik a kerék is.
2011. júl. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja kihagytam pár hozzászólást, így már nagyjából értem a dolgot.
2011. júl. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem kell túlmisztifikálni ezt a vészfék dolgot. Egy átlagos üzemi fékezés során gyakorlatilag a vasúti kocsi pont ugyanannyi fékhengernyomással fékez, mintha ez gyorsfékezésnél történt volna. A fő különbség, hogy gyorsfékezésnél a fékhatás a lehető leggyorsabban kialakul, illetve ott fékez a mozdony is alapesetben, továbbá ha vannak egyéb berendezések (fékhatásgyorsító, mágneses sínfék stb.), ezek működésbe lépnek. De egy 120-ról bevezetett üzemi fékezés során mondok egy példát, egy R-ben fékező gyorsvonati 20-37-es B kocsi ugyanúgy 5 barral fékez, mintha gyorsfékezés lenne. Ettől még nem fog megcsúszni. Egy vonattovábbításnál tudod hányszor van használva a lehetséges legnagyobb fékerő? Rengetegszer! Csak nem tudsz róla. Meg mondjuk a mozdony nem fékez megfelelő számú kocsi esetén, és ez valamelyest gyengébb lassulást okoz (tehát az összes kocsi maxszal fékez, míg a gép húzottá teszi az egész vonatot).
2015. ápr. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!