Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntetnek 6000 HUF-ra ha...

Attila1025 kérdése:

Megbüntetnek 6000 HUF-ra ha eszek a villamoson/héven? Vagy csak a pótdíjra értendő ez?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Megbüntethetnek, mert a szabályzat tiltja. Elvileg ha eszel, a kalauz leszállíthat és adhat csekket.

Gyakorlatilag én szinte mindig a járműveken eszem, főleg ha rohanok, de még sosem szólt érte az ellenőr. Ha kulturáltan csinálod, nem morzsázol meg ilyesmi, akkor nem lesz semmi gond vele.

2011. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sose értettem miért nem lehet héven enni. Ha hazamegyek 70 percet utazok héven. Ha van kajám, simán eszek, sose szóltak érte :)
2011. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Sose értettem miért nem lehet héven enni. "


Pedig nem bonyolult: sokan úgy esznek, hogy összekoszolják (pl morzsa, ketchup) a padlót, az üléseket. Nincs idő minden út után takarítani, mert akkor borulna a menetrend. Másrészt a többi utast is védeni szeretnék evvel, mert sem nem szereti, ha pl. lefagyizzák a ruháját.

2011. júl. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én tudok úgy enni, hogy nem morzsázok és nem fagyizom le mások ruháját :D. De most képzeld el, általában munka után járok haza vidékre, ha hazamegyek, kb. semmire nincs időm. Felszállok a hévre és 70 percig ne egyek, amíg Ráckevére ér, mert az a szabály?
2011. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Én tudok úgy enni,"


Az te vagy, de nézz meg másokat. Sokaknak ez nem sikerül. A HÉV-en sok a kajamaradvány.


"70 percig ne egyek, amíg Ráckevére ér, mert az a szabály?"


Ennyi erővel, ha nemdohányzókhoz megyek vendégségbe, rágyújthatok a nappaliban, mert "nehogymár ne cigizzek két órán keresztül, csak mert náluk ez a szabály"


Egyébként te nem bírsz ki 70 percet evés nélkül? Jó el lehetsz hízva napi 24 étkezéssel.

2011. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok elhízva :D:D Ember, olvasd el mit írtam, munka után szoktam hazamenni késő délután, a legutolsó étkezés az ebéd, a hév indulásakor és az ebéd között minimum 4-5 óra eltelik. Szóval nem fogok nem enni a héven, akkor érek rá, akkor van nyugi.
2011. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg napi 5x eszek, nem 24x ;)
2011. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nyugodtan adhat csekket, majd kedvesen visszautasítom :) Hülye szabály ez, mert azt gondolják hogy az evés-ivás automatikusan egyenlő a jármű összekoszolásával. Ennyi erővel az utazást is tiltani kéne, hiszen lehet, hogy azzal is teljesen összekoszolom a járművet, sokan tényleg meg is teszik.
2011. júl. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"Ennyi erővel az utazást is tiltani kéne,"


A jármű utazásra szolgál, nem zabálásra!

Nem minden gyerek fagyizza össze a ruhámat a buszon, de ne is kockáztasson ha szeretne fogakat!

2011. júl. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az idegbetegek helye meg a pszichiátria... Szóval lehet, hogy ez elveid alapján nem utazgatnod kellene, hanem bevonulni. Fogkiverésről beszélsz, normális vagy?
2011. aug. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!