Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha megbüntettek itt a városban...

Ha megbüntettek itt a városban a villamoson, mikor évül el az ügy? Mennyi az elévülési idő?

Figyelt kérdés
5 év, vagy 1 év?
2011. szept. 19. 15:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5 év
2011. szept. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert én úgy tudom, hogy csak a héven 5év, hja, és a vasúton.

Vonat, villamos, stb, az 1 év. vagy én tudom rosszul?

2011. szept. 19. 15:30
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom nem elítéltek, hanem büntetést fizetsz, mert nem volt jegyed?!

Egyébként én a mai napig nem tudom felfogni, ha az ember eleve csal (nem vesz jegyet), tudja, ha elkapják, akkor nem ússza meg a büntetést. Ha már így esett, miért nem az az első, hogy befizetem, aztán legközelebb nem fogok bliccelni?

2011. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben 1 év, ha nem küldenek ismételt felszólítást. Ha küldenek, az idő újrakezdődik.
2011. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jajj, te "kedves" korlátolt második válaszoló!

Szégyeld magad, de nagyon!!

Én nem csaltam, nem blicceltem.

Megbüntettek 1 éve, mert a bérletemre nem volt ráírva a diákom száma.

Bementem, befizettem a pótdíjat.

Erre most egy év után küldenek egy felszólító levelet, hogy fizessek ki 24. 000Ft bírságot.

Bementem személyesen, hogy tisztázzam.

Sajnos én nem találtam meg a befizetett csekket, mert azt mondták, fél évig őrízzem.

Valszeg kidobtam már, mert közben költözködtünk.

Ez csak egy dolog.

Na de ők se találják ám a bizonylatot, azt mondták, valszeg elkeveredett valahova.

Írnom kellett egy kérvényt, amibe ugyanezt leírom, mint itt, most, és majd kivizsgálják.

Csak tudod kedves 2. nincs kedvem minden héten ezzel szaladgálni, ugyanis VESZÉLYEZTETETT TERHES VAGYOK, és feküdnöm kell, és nem nagyon szeretnék ilyen kreált büntetések után az igazamat bizonygatni, meg ide oda rohangálni!!

2011. szept. 19. 15:46
 6/16 anonim ***** válasza:
9%

(ha nem volt rajta az igazolványszám, az ugyanúgy visszaélés)

Ha nincs meg a bizonylat, akkor azt mondom, hogy még MOST fizesd ezt be, amíg nem százezres nagyságrendű. Ez sosem fog elévülni, csak rakódik rá a kamat, és ha nekik "nincs meg a gépben", akkor a bíróság sem fog mit tenni a dologgal, helybenhagyják. Kb ez a szitud: elcseszted a dolgot a számmal, mert cserélgetni akartátok a bérletet. Megbüntettek, befizetted, és mélyentisztelt BKV alkalmazott nem vitte gépbe a befizetést. Te elhagytad a bizonylatot, nekik ott a tartozás a gépben, ki kell fizetni.

2011. szept. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

hÁT TE TÉNYLEG nem vagy komplett...

Ki akart cserélgetni és mit?

Te lehet, a kis barátaiddal, de én biztos nem.

Egyébként 27 éves vagyok, egyetemista, és nincs arra szükségem, hogy cserélgessem valakivel a bérletemet, megveszem havonta magamnak.

Lehet nálatok így spórolnak, de felénk nem..

Egyébként pont akkor vettem meg a bérletemet, aztán felszálltam, velem együtt az ellenőr is.

Miért mindenki magából indul ki, mint te is, kedves utolsó válaszoló?

Ha ez lett volna célom, h valakivel cserélgetem a bérletem, és megbüntetnek, akkor ezt írtam volna le, mivel nincs tétje, ez egy anonim oldal..

De kérlek... ne magadból indulj már ki!!!

2011. szept. 19. 15:55
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon szívesen a választ és a segítséget.

Nem baj, nem nekem van több tízezres(még) tartozásom. :)

2011. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát, ha magadból indulsz ki, akkor biztos lesz:)

csak így tovább:)

2011. szept. 19. 16:08
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Kedves válaszolótársak! Ne moralizáljatok, mert a kérdező nem azt kérdezte, hogy "szerintetek meg kéne kövezni engemet ugye, mert blicceltem?" - ráadásul nem is bliccelt, csak hibázott. Nem is nagy hibát követett el.

Észrevételeim:

-az ellenőrnek is lehetett volna annyi embersége, hogy ott a helyszínen ráirattatja a számot és el van intézve

-sajnos nem vagyok biztos benne, de mivel ez egy követelés, így 5 év kell neki és az, hogy ezalatt ne küldjenek levelet. Fognak.

-ha nincs meg a csekk, akkor is a cég könyvelésében vagy a bankszámlatörténetében ott kell lennie a név szerint befizetett összeg beérkezésének. Ha van ügyvéd ismerősöd, adj neki meghatalmazást, hogy betekintést kérhessen.

2011. szept. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!