Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan működik a vonatokon a WC?

Hogyan működik a vonatokon a WC?

Figyelt kérdés
Hova vezetik el stb......
2011. aug. 1. 12:41
 1/9 anonim válasza:
94%

Én már voltam olyan vonaton hol nem vezetik el!!!o.O

Ha bemész és belenézel a wc-be akkor ott a két sín közti rész!Bemészz elvégzed a dolgod és alul kimegy!Elég gáz!Persze ez egy intercity-n nem fordul elő!

2011. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A régi vonatokon tényleg gyakorlatilag egy "pottyintós" valami, nem véletlenül tiltják az állomási használatot.

A kulturáltabb vonatokon, buszon, hajón, repülőn, lakókocsikban pedig ún. kemikál WC van. Ebben egy olyan vegyszer van, ami a belejutott fekáliát egy színtelen, szagtalan és veszélytelen, semleges folyadékká bontja le, tehát a csatornába simán kiönthető, mint egy mosogatóvíz.

2011. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az újabb vonatokban a WC gombnyomásra öblít, és ezt egy tartályba teszi bele ami belőled kijött, ott pedig ahogy írták vegyszer semlegesíti ezt. A végállomáson a vonatból a tartályt kiszokták szivatni.
2011. aug. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

A vonatokon semmilyen vegyszer nem semlegesíti a tartályban, szimplán kiszippantják, ha megtelik.


Amúgy az IC-ken sőt egyes EC kocsijaink is pottyantós rendszerűek.

2011. aug. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Olvastam a válaszokat, 3 dolog van, ami bennem felvetődött:


1. "Pottyintós" ilyet még nem hallottam, mivel ilyen ige, hogy pottyint ilyen nincs! Pottyant, olyan van. Wc-re szokták mondani, amiben a gravitáció hatására a széklet egyszerűen leesik/kiesik a wc-ből.


2. InterCity-n valami vákum szívja ki a "végterméket" a wc-ből, amit egy tartályban gyűjt össze. Az hogy ebben a tartályban van-e vegyszer vagy nincs, azt nem tudom, de az biztos, hogy vmikor (gondolom a végállomáson) ezt ki kell űríteni.


3 Hogy az InterCity pottyantós lenne, hát azt teljességel kizártnak tartom!

2011. aug. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"3 Hogy az InterCity pottyantós lenne, hát azt teljességel kizártnak tartom!"


Mérget ne igyál rá.


A MÁV 20-67-es Bp sorozata ( [link] és 19-67-es Ap ( [link] illetve a 20-70-es B(p)mz sorozat egy része is pottyantós WC-s. Sőt, a Gysev 20-67 és 19-67 IC kocsijai ( [link] szintén pottyantósak, lévén 1 év különbséggel ugyanott készültek.


Fotót nem tudok mutatni a rötyit ritkán fotozza az ember, de jobb, ha elhiszed :)


Sőt, ezen a képen a WC ejtőcsövét is látod, ami a szmötyit a sínre dobja a kagylóból:

[link]


Jobboldalt, a kép középvonalában jobbról kb 1 centire egy 1 centi széles fekete cső.

2011. aug. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
hosszútávú IC-ken szoktam utazni, csak pottyintos volt, annyi hogy volt rajta egy kis retesz, amit ha végeztél, akkor lecsapodott, de nem tartályba ment
2011. aug. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy aki nem hallotta, hogy pottyintos, az sose járt vidéken :D
2011. aug. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

08-02 00:09-es vagyok újra


Érdekeltek a további válaszok, így visszanéztem újra.


08:11-es: Köszi a részletes választ, de amit írtál!

Lehet, hogy te jobban értesz a vasúti kocsikhoz, meg én nem vagyok se vasutas, se vonatb*zi :) de annyit tudok, hogy ezek modern (ha jól emlékszem spanyol) gyártású IC kocsik. Utaztam már számtalanszor ilyennel, tudom milyen a wc benne, azért írtam, h vákumos. Meg fogom kérdezni a szomszédomat, ő mozdonyvezető. :D

Azt írod: "...sorozat egy része ..." tehát ez azt jelenti, hogy a sorozat fennmaradó része vákumos-tartályos rendszerű. Amit én állítok, aszerint nekem olyan szerencsém volt, hogy eddigi utazásaim során 99,9%-ban csak vákumos rendszerű wc-set láttam. De most hogy gondolkozok, rémlik valami, hogy 1X mintha lett volna valami pedálos-pottyantós budi is, még csodálkoztam is, hogy ez meg miféle sz_r IC kocsi!


08-02 18:03-kor válaszoló:

Hát most tévedtél! :D

Én is vidéki vagyok, mentségemre hozom fel, hogy mivel Kazinczy Ferenc a magyar nyelvújjítás vezér-alakja itt tevékenykedett Zemplénben, az itt élő emberek beszélik a legszebben a nyelvet, következtetésképpen az itt élők mondják helyesen!!! Tehát pottyantós wc és jöttök helyett JÖSZTÖK! :)

2011. aug. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!