Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit csinálnátok, ha meglátnáto...

Mit csinálnátok, ha meglátnátok, hogy valaki a buszon, metrón rágyújt?

Figyelt kérdés
Én ugyan nem BKV-zom, de haverom meséli, hogy az ilyesmi elő szokott fordulni. Pl. ahogy kilép a paraszt a metróból, még fel se ért a felszínre már a mozgólépcsőn rágyújt. Ti voltatok már ilyen szituációban? Hogy kezelnétek?
2009. ápr. 9. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pesti vagyok, de én már szóltam rá emberekre helyijáratos buszon, meg nem dohányzó vonaton is. Utálom a cigifüstöt. Nem vagyok egy nagy darab kopasz emberke, de elég határozottan tudok fellépni. Persze lehet, hogy egyszer megütöm a bokámat, mert megvédeni magam nem biztos, hogy meg tudnám (kerek 160 cm és 52 kg vagyok, ja és 19 éves lány), de legalább okkal lennék megverve:) Viccet félretéve, engem zavar, ha egy egy zárt térben valaki rágyújt, mert úgy érzi, hogy ő rendelkezik az én egészségem felett, ezért fellépek a saját érdekemben. Volt olyan, aki minden zokszó nélkül elnyomta a cigit, volt akivel veszekednem kellett, de végül mindig elaludt az a cigi. Szerintem a lényeg, hogy nem úgy kell odamenni, hogy Te hülye paraszt oltsd már el azt a b*szos cigit, mert engem zavar, hanem kedvesen, de határozottan megkéred, hogy ne dohányozzon, mert téged és a többi utast zavarja a füst, és amúgy is tilos a dohányzás, és a végén még mrg is megbüntetik, te csak jót akarsz neki.
2009. ápr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Villamoson már párszor rászóltam dohányosra, hogy most elnyomja vagy leszáll... Eddig mindig elnyomták. Ezek után még azt is meg szoktam tenni, hogy leszálláskor figyelmeztetem, hogy a csikket se felejtse el magával levinni a lába mellől.
2009. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Rájuk kell szólni, volt már velem is ilyen, szépen odaszóltam hogy azért a metrón nem kéne, de nagy ívbe lesz*rta, fogtam és kivettem a kezéből, elnyomtam és visszaadtam hogy majd folytathatja odakint.
2009. ápr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki vagyok, a községünkből mentünk az egyik megyeszékhely felé egy helyközi autóbuszjáraton, és a buszon volt egy roma család, akinek a férfitagja a busz kellős közepén rágyújtott. Normálisan szóltam neki, erélyesebben nem mertem (nő vagyok), de mivel nem reagált, és más sem szólt neki, szóltam a buszsofőrnek, de ő erre azt válaszolta, hogy romákba jobb nem belekötni. Szóval szép nyugodtan elszívhatta a cigijét.

Persze a keresztlányom apukáját leszállították a buszról, mert volt nála vmi szerszámféle, ami bepiszkítja az utasok ruháját (kéményseprő az illető), ez volt az indok.

2009. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

egyszer láttam a 4-6os villamoson egy pasit SZIVAROZNI...

senki nem mert rászólni volt vagy 2 méter és 120 kg én inkább leszálltam, mert nem bírtam elviselni azt a szagot :S

2009. ápr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Metrón én is szoktam cigizni, eddig nem szóltak érte.
2009. máj. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%
kérnék tőle tüzet
2009. máj. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!