Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kezdő jogsisok: mennyire...

Kezdő jogsisok: mennyire nehéz először kimenni a forgalomba?

Figyelt kérdés
Az első forgalomban töltött időkről szeretnék kérdezni, kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2009. ápr. 9. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Az oktató szinte helyetted vezet, úgyhogy nem kell félned, ha kell azonnal beavatkozik. Mindazonáltal nagyon fogsz koncentrálni, kimerítő lesz :)
2009. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nagyon furcsa volt, főleg, hogy legelősször egyedül vezettem. Egyik városból a másikba, úgy hogy nemis ott tanultam vezetni. Teljesen más volt már a kocsi is. Kicsit rossz volt, hogy nem ül mellettem senki, én néha magamban beszéltem, hogy most mit kellene csinálni, meg hogy megelőzzem-e vagy nem. Lényegében jó volt, azóta szinte csak egyedül vezetek. Nem néztek le a tanulójelzés miatt, önmagában már ez jó volt, így nem dudált mindenki rám. Azért először nem nagyon tartottam be a sebességhatárokat:)
2009. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Basszus már megint félreértelmeztem a kérdést:)
2009. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jó érzés volt. Nem idegeskedtem, mert tudtam, hogy akkora oltári nagy baromságot nem csinálok, a többit meg ki tudja védeni az oktatóm. Mi kihagytuk a rutinpályát, az első órán már forgalomban vezettem. Megállás nélkül hajtogattam, hogy látod Zoli én vezetek, én vezetek! Látod? El sem hiszem, annyira ügyes vagyok. Én vezetek. Erre mindig mondta, hogy jól van na látom, de nyugi már Kata, én nem bírok így ki 30 órát melletted. Szóval én jól elvoltam. Úgy viselkedtem mint egy kisgyerek, persze ez a nagy lelkesedés azért elmúlt, és a többi órán már figyeltem rendesen. Eléggé fárasztó volt nekem, főleg mert nyár volt és rohadt meleg, amit alapból is utálok. De én élveztem minden órát. Az oktatóm jófej volt, rengeteget hülyültünk, és nem stresszeltem. Persze azért nem csak buli volt az egész, megtanultam vezetni is, elsőre sikerült minden vizsgám és azóta sem okoztam balesetet.
2009. ápr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra menj először,amerre ismerős vagy, amerre jártál az oktatóval,vagy a szüleiddel.Elindulás előtt sorold el,hogy induláskor mit kell tenned,(tükör,irányjelző,kézifék..stb.) mi a sorrend.Nyugodtan beszélhetsz hangosan,csak te hallod! Mindíg előre gondolkodj,merre akarsz menni,ha jobbra,akkor ki kell menned a szélső sávba,mindíg nézd az előtted lévő autó előtti kocsit is.Ne indulj elsőre hosszú útra. Figyeld a lámpa színeinek hosszát.Pl.ha már régen zöld,ne nyomd a gázt,mert mire odaérsz,már ságnán sem mehetsz át, és mögötted is jön egy autó!! Sok szerencsét,balesetmentes közlekedést kívánok!
2009. ápr. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
lehetőleg olyannal mendegélj friss jogsival,akinek van tapasztalata az utakon.nekem nagyon rossz volt mert egy 1.9-es auóból ültem át egy 1.4-esbe.....gyakorlás a tudás anyja...majd megszokod!!!
2009. ápr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Miután megkaptam a jogsimat, vagy 1/2 évig gyomorideggel ültem kocsiba, de aztán ahogy telt az idő, minden egyre könnyebben ment... Gyakorlat teszi a mestert!
2009. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

jogsi megszerzés után kérded?

Mert az oktatóval nem mérvadó, ott ül melletted, nagy hülyeséget nem csinálhatsz és ráadásul az amit ő tanít az még nem a forgalomban közlekedés, csak annyi hogy elcsorogsz a szabályokat marhára betartva.

jogsi után sokáig csak apám mellett vezettem, jó is volt, egy csomó mindent elmondott, amit az oktató nem.

Az első egyedül vezetésemnél azért izgultam, vert a szívem rendesen, meg izzadtam meg ilyenek, de az első két km után már nem is gondoltam erre.

Másfél éve van jogsim és ma már akár külföldre is nyugodt szívvel elindulnék egyedül is, jártam is párszor erre arra, németország, ausztria többször is, mondjuk mindig volt velem valaki de már nem olyan volt mint az oktatóm volt, hogy mindenbe beleszólt, csak annyit mondogatott kb hogy pl a német pályán, elég a 160 is, meg hogy kisteherrel elég a 140:)

2009. ápr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

én először nagyon be voltam szarva...

de vannak olyanok akiknek egy nagy T-betű matricát tesznek a kocsira (ha kocsidvan)és úgy jobban vigyáznak rád az adósok (egyéb járművek)

2009. nov. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!