Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Déli pályaudvartól hogyan...

A Déli pályaudvartól hogyan jutok el a Camponába legkönnyebben tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
16%

Felszállsz a 139-es buszra a Déli pályaudvarnál

Mész 3 megállót

Átszállsz a BAH-csomópontnál a 212-es buszra

Mész 7 megállót

Leszállsz a Budafoki útnál

Felszállsz a 33 vagy a 33/a buszra a Szerémi soron

Mész 19 megállót

Leszálssz a Dózs György úton.

2009. ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jaj :) Ez azért "meredek" volt :)

Szálljon át szerencsétlen emberke kétszer és utazzon több, mint egy órát busszal? Árban sem kifizetődő, de időben pláne nem.


Ha a Déli pályaudvarra érsz, akkor a Pusztaszabolcs-Dunaújváros felé közlekedő (gyorsított) személyvonatok mindegyike megáll BUDATÉTÉNY megállóhelyen. Ez a Campona vasútállomása. Déli - Kelenföld - Budafok-Belváros - Budafok-Háros - Budatétény. Ez az állomások sorrendje.

Minden órában megy vonat (óra 58-kor).

De amennyiben vonattal érkezel a Déli pályaudvarra, akkor - az érkezés idejétől függően - akár már Budafok-Belváros állomáson is leszállhatsz. Onnan minden óra 11 perckor indul a vonat Budatétény megállóhelyre (két megállónyira). Nézd meg, hogy menetrendileg melyik a megfelelő neked.

(Budafok-Belvárosnál leszállva és a buszmegállóhoz besétálva (kb. 200 m) számos busz megy a Camponához. Ez is alternatíva lehet, ha a vonatra nem akarsz várni. A buszoknál a LÉPCSŐS UTCA megállót keresd. A buszról pedig látni fogod már a bevásárlóközpontot, amikor oda érkezel.)


---


Off: Csak azért mondtam, hogy ne nehezítsük a kérdező dolgát, mert igen "furcsa" helyzetek alakulhatnak ki. Egyszer egy néni panaszkodott nekem a vonaton, hogy ő mennyire utálja Budapestet, mert neki mennyit kell utaznia, felmegy a Délibe, onnan villamossal ki a Móriczra, ott sétálni, majd a 47-es villamossal ki teljesen a végállomásig. Ez több, mint egy óra, és ő ezt egy héten kétszer megteszi. Akkor közöltem vele, hogy Budafok-Belváros megállóhely a 47-es villamos végállomása... Azóta többszáz órát spóroltam a néninek, nem megy be a Délibe, nem ül villamosra, nem száll át. Hanem leszáll a vonatról, sétál kétszáz métert, és már ott is van az unokáknál.

2009. ápr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
A legegyszerübb ha vonatal mész Budatétényig ott van a Campona közvetlen olcsó is!!!!!!!!
2009. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!