Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az mi hogy van berletem es az...

Az mi hogy van berletem es az ellenor leszallit a buszrol?!

Figyelt kérdés
nem volt nalam a diakom elveszett de volt szemelyim. teljesen bepipultam h ne szorakozzon itt velem van berletem.aztan betettem a fulhallgatom hatha eltakarodik es ott allt es magyarozott 20 cmre az arcomtol.aztan mondta h szalljak le en meg kivoltam akadva erre egy faszi beszol nekem hogy szemtelen vagyok szegyenjem magam h mereszelem .jo leszallok aztan beszol h rondasag.na en azon a pontok kezdtem el rohogni.nem szegyenlik magukat?:) magyarorszag igy szeretlek
2011. szept. 5. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Diákbérletet csak akkor használhatsz jogosan, ha van tanulói/hallgatói jogviszonyod és ezt igazolni is tudod. Márpedig ezt csak az állandó vagy ideiglenes diákigazolvánnyal tudod megtenni. Hiába van személyid, abba nincs beleírva, hogy tanulsz-e valahol. A bérlet viszont önmagában nem igazol semmit. Ha teljesárú bérleted lenne, más lenne a helyzet, mert ott aztán oly' mindegy, mivel igazolod magadat - bár ahhoz is tartozik bérletigazolvány. Viszont a diákbérlet kedvezményes, tehát "illik" igazolni, hogy tényleg jogod van olcsóbban bérletet venni, mint mindenki másnak. Na, ezért volt baj, hogy nem volt diákod és egyébként teljesen jogosan szeretett volna megbüntetni. Az, hogy erre te flegmán bedugtad a fülhallgatót és nem reagáltál rá, már a te bunkóságod. És képzeld el: ahogy te kiakadsz egy (egyébként jogos) észrevételtől, úgy ő is kiakad, ha semmibe veszik. Olyankor meg néha előfordul, hogy nem zengenek rólad dicshimnuszokat.

(megjegyzés: lehet, hogy van tanulói/hallgatói jogviszonyod, de a helyesírásod és a stílusod alapján nem sok hatással van rád - vagy csak ügyesen titkolod)

2011. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem tettél eleget az utazási feltételeknek. A busz pedig a bkv tulajdona, akkor szállít le onnan az alkalmazottja, amikor akar.


Egyébként meg bunkó voltál. És még te vagy felháborodva??

2011. szept. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
oh csak nem 2 bkv munkas?;) nagyon veditek.bkv tenyleg a legjobb.mindig pontos mindig van rajta hely sosincsenek rajta csovesek nem draga.. igazatok van tenyleg en vagyok a bunko aki megmutatjs a berletet meg a szemelyit sajna nem tudtam helyben egy diakot szulni. de hat ez az en hibam nyilvan;) arrol meg ne is beszeljunk h egy semmi egy nulla bkv ellenornek mi koze van ilyeneket mondani ;) ja es a 4-6-oson tortentekrol ne is bedzeljek.jaa de nekem mindegy bkvnal csak nagykutysnak eri meg lenni nem?! jok a vegkielegitesek.
2011. szept. 5. 22:20
 4/12 A kérdező kommentje:
es elnezest az irasomert iphonrol nehez irni. ja meg 3szor buktam 17 eves vagyok 6 ba jarok eltalatad baratom nem hat az iskola .de lehet h a tanarokkal van a gond gondoljunk csak szentgyorgyi albertre es einsteinre;)
2011. szept. 5. 22:22
 5/12 A kérdező kommentje:
plusz baratnom epp mostanaban fizetett le egy bjv ellenort;) ennyire csicskak h apropenzzel is beerik
2011. szept. 5. 22:24
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj már, nem szégyelled magad?


A bérleted akkor érvényes, ha ott van mellette a diák. Nem volt ott, ergo ugyanolyan, mintha blicceltél volna. Mit nem lehet ezen érteni?

Ha nincs diákod, akkor vegyél teljes árú bérletet, ennyi. Ha meg utálod a bkv-t, akkor ne használd. Senki nem kötelez rá.

2011. szept. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
pattoghatsz itt ezerrel, akkor is te voltál a bunkó.
2011. szept. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha normálisan viselkedtél volna, akkor a személyid felmutatásával bizonyíthattad volna, hogy 18 alatti vagy, tehát tanköteles. Innentől fogva muszáj diáknak lenned. Ezt egy jóérzésű ellenőr elfogadta volna (elvégre a diákodon sincs matrica), de te bunkáztál vele, meg is érdemled, hogy leszállítottak.
2011. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező!


Te vagy a balf@sz és még idejössz magyarázni a bizonyítványodat?:D Csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna...

2011. szept. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Hagyjátok szerencsétlen párát...ennek a hülyegyereknek hiábavaló magyarázni...
2011. szept. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!