Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jól tudom, hogy azokon a...

Jól tudom, hogy azokon a buszokon nem lehet (ne) álló utas, ami autópályán közlekedik?

Figyelt kérdés

A mi járatunk mindig autópályán megy, és 90%-ban szó szerint tele van, talán a hétköznap késő esti járatok nincsenek tömve, azon kívül mindig állnak rajta, van úgy, hogy szó szerint nem lehet rá felszállni...

Átlagban fél-1 óránként indulnak a buszok (persze hétvége és dél körül ritkábban).

Mit lehetne tenni?


2011. szept. 6. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Nem jól tudod, a menetrend szerinti járatokon lehet álló utas. Csak a különjáratokon (charter) nem szabad álló utast szállítani, ugyanis ott előre tudják az utaslétszámot!
2011. szept. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
2 vagy 3 buszt kéne küldeni, és ha az első busz ülőhelyei megtellnek akkor átengedni a lemaradó utasokat a 2., aztán a 3. buszra. Bár ez nem tudom mennyire megoldható.
2011. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Viszont akkor nemszóltam :D (2. voltam)
2011. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma hallgattam az infó rádiót, és bár nem hallottam a beszélgetés elejét, arról beszélt egy szakértő, hogy a biztonsági övet mikor kell becsatolni, és hogy kinek a felelőssége, ha nincs becsatolva stb, és akkor jött fel a busz téma is, hogy ugye ott is kellene lennie minden buszon biztonsági övnek, és hogy csak azokon nem kötelező, amin lehet álló utast szállítani, de ami autópályán közlekedik, azon nem lehet álló utas, ezt biztosan így mondták, mert fel is figyeltem rá, és többször is elmondta az illető...
2011. szept. 6. 21:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Eddig mindenki rosszul tudja a hozzászólók közül még aki nyilatkozott, az is, mivel csak azon kötelező becsatolni az övet illetve nem szállíthat álló utast, amelyik autópályán 100-as tempóra van engedélyezve. (A hátulján a piros körben a 100-as szám)
2011. szept. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!