Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A távolsági autóbusz járaton...

A távolsági autóbusz járaton kötelező e bemondani a sofőrnek az éppen aktuális megálló nevét?

Figyelt kérdés
Egy megyei jogú városban (nevezzük: D-nek), egy idősebb bácsi lehet, hogy éppen ennek elmulasztása miatt került bajba. D-ben szállt le a buszról P város helyett.
2009. ápr. 21. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.

A bácsinak kell szemfülesnek lenni, hogy hol van tábla, ami jelzi melyik helységen vannak

2009. ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a magyar igénytelenség és nemtörődömség.

A technikai lehetősége már miden buszon adott, csak a sofőr lusta a cége pedig nem követeli meg tőle.

Külföldön természetes dolog, hogy helyi és helyközi járaton is bemondják a megálló nevét. Sőt még vonaton is!

2009. ápr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem Spanyolországban, sem olaszországban nem hallottam hogy különösebben bemondták volna a megállók nevét buszon. :) Vonaton temrészetes, mert ott általában automata van ami bemondja, de még az osztrák vasúton sem mondják be mindig!
2009. ápr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én Angliába utaztam távolsági buszon és ott igenis bemondták minden megállóhely előtt hogy mi következik, sőt a sofőr végig is ment a buszon és aki aludt emgkérdezte tőle, hogy nem-e xy helyen akar leszállni, mert akkor megérkezett. Összehasonlíthatatlan a magyar viszonyokkal. Tudtommal az első válaszadó nagyon helyesen adta meg a választ, hogy nem köteles, pedig megtehetné a sofőr.
2009. jún. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!