Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ismerősöm azt állítja, hogy...

Ismerősöm azt állítja, hogy egy ország jól jellemezhető, ha megismerjük a tömegközlekedését. Igaz ez? Láttok összefüggést?

Figyelt kérdés

Tehát ha valahol szutykosak a vonatok, buszok, lassú, nehézkes az eljutás A-ból B-be, akkor az ország politikája, és minden ilyen mocskos és nehézkes?


Legalább is ez az ő elmélete.


Sokat utazóktól kérdem, akik más országban is használtak már tömegközlekedési eszközöket, hogy igaz a feltevés?


2011. szept. 10. 20:12
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Huh, ezeket olvasva azt hiszem, hálát adok az égnek, hogy ilyen jó helyen vagyok, és soha többet nem fogom szidni a tömegközlekedést. :)


Budapesten csak nagyon keveset közlekedtem ezidáig. 2x városnézés jelleggel, és párszor a Keleti és Nyugati pályaudvar között.

Vélemény: koszos, de hatékony. :)

Tetszik, ahogy találkoznak a Metróvonalak a Deák térnél.


Münchenben szeretem kifejezetten a közlekedést, bár azt is tudom szidni, mert utálatos, hogy zónákra van osztva a város, és nem mindenütt ugyanannyi jegy ára. És hiányzik egy Deák tér féle találkozási pont is.


De most, hogy olvastam, amit írtál, azt mondom, luxus körülmények közt élek közlekedés szempontjából.


Bécsben szeretem azt hogy átlátható a közlekedés (legalább is számomra az első pillanattól kezdve egyértelmű volt).


Ausztriában (és Németben is) az a gond, hogy ha falvak között akarok közlekedni, mindenképpen eljutok addig a gondolatig, hogy autó nélkül meg van halva az ember.

De ahol van vasút, ott jó a közlekedés.


Magyarországon az alföldi falvakkal gyűlik meg a bajom. A már említett napi 3 busz és a vasárnapi nulla miatt.

Ráadásul van olyan hely, ahol ilyen szempontból romániaiak a viszonyok, mert ki van írva, hogy 22:15-kor jön a busz, de lemaradtam róla szépen, mert kiderült, hogy csak a falu másik végén állt meg, mert ahol én álltam "ott úgy se száll fel soha senki".

2011. szept. 11. 16:07
 12/12 anonim ***** válasza:
Bécs jobb, mint Bp tömegközlekedési szempontból, de Münchenre ez már nem biztos, hogy igaz. Metró még van, de villamos kevesebb, és ritkább, mint Bécsben. Igaz, hogy színvonalasabb, mint Bp-en, de nem vagyok benne biztos, hogy sűrűségben és lefedettségben is annyira tökéletes lenne.
2011. szept. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!