Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan érthetném, tanulhatnám...

Hogyan érthetném, tanulhatnám meg BP tömegközlekedését a legegyszerűbben, internetről?

Figyelt kérdés
Jövőre Budapestre fogok költözni, munkahely miatt. Még nem tudom pontosan hova, csak annyi biztos, h a pesti oldalra. Már most szeretnék eligazodni a BKV tömegközlekedésében. Vannak olyan honlapok, amik segíthetnek a járatok megértésében? Mivel érdemes közlekedni, pl. a metró gyors és a három vonala elég jól elvisz mindenhova, de ott utazva nem látok semmit Pestből. :) Melyikkel jönnék ki olcsóbban, mennyibe kerülne havonta a tömegközlekedés erre-arra a típusra, stb. Szóval tudom, h valójában akkor fogom ezt kitapasztani, ha már élesben utazgatok, de mindenképpen szeretnék egy kis tudásra szert tenni és rendet tenni a fejembe, h könnyebb legyen. Köszönöm!
2010. febr. 6. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én ilyen oldalról nem tudok.


De vannak kirakva a megállókban térképet a fontosabb járatokkal, ezek ha ott ki vannak rakva biztos h neten is fenn vannak.


www.bkv.hu


És az ár fix, teljesen mindegy hogy min utazol, havi bérletet kell venni azzal jársz jól.


Amúgy annyira nem bonyolult a közlekedés, bár a sok kis buszjáratot megtanulni már necces, és nem is biztos h érdemes, de a főbb metró + villamosvonalakat mindenképp célszerű.

2010. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ne netről akard megtanulni hanem fogj egy térképet és nézegesd napi 10 percet mire arra kerül a sor,h költözöl már fogod tudni nagyjából bp szerkezetét ami pedig a tömegközlekedést illeti a metrókat fogod ismerni valamint a főbb villamosokat is a buszok közül pedig azt amelyik esetleg neked kell az utazáshoz és majd szépen kialakul a többi is. Az elején ha közlekedsz, a nagyobb csomópontokban fura lesz,h merre találod meg ezt vagy azt de hidd el ez egy idő után automatikus lesz és elből fogod tudni például a Ferenciek terén, hogy hol van a metrólejáró most csak egy példát mondtam, Hidd el menni fog csak nap 10 perc térkép, ha lehet olyat ami jelöli a bkv-t is
2010. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!


[link]

Ezt találtam, ill. mentettem ki a bkv oldaláról. Ezen a buszon kívül megtalálhatók a főbb villamosjáratok? Mert a metró ahogy nézem rendben van. :)


Erről a térképről esetleg tudnom kellene valamit, amit nem láthatok "nem pesti szemmel"? Köszi.

2010. febr. 6. 20:46
 4/13 anonim ***** válasza:

[link]

De ha konkrét járatszám útvonalát vagy menetrendjét szeretnéd tudni, beírod a google-ba, hogy pl. 30-as busz útvonala.

2010. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azon a térképen úgy látom, a kötöttpályás tömegközlekedési eszközök vannak: metró, hév, villamos. Ezeken kívül rengeteg buszjárat közlekedik, gondolom az fel sem fért volna a térképre.
2010. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Most már csak azt szeretném tudni, hogy ha mondjuk kinézek magamnak egy metrót és a Deák Ferenc térről indulva szeretnék eljutni a 2-es metróval a Keleti-ig, honnan fogom tudni, hogy a jó irányba haladó metróra szálltam -e fel, és nem mondjuk arra, ami a Déli fele megy?

Ez egy pestinek hallva lehet komolytalan kérdés, de nekem nem az. :) Köszi!

2010. febr. 6. 21:15
 7/13 anonim ***** válasza:
Ki van írva a mozgólépcső felett egy nyíl, hogy melyik metró melyik végállomás felé megy.
2010. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

meg ha állsz a peronon veled szemben is ki van írva a falra nagyjából mindenhol


a villamosokon + buszokon meg a táblát kell nézni

2010. febr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi, rendesek vagytok!
2010. febr. 6. 22:38
 10/13 Fecc ***** válasza:

www.metros.hu van térkép rész,budapest közlekedési hálozata

ez a legtutibb:)

2010. febr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!