Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV arcképes érvényesítése? .

MÁV arcképes érvényesítése? .

Figyelt kérdés

Azt hallottam, szeptember végén érvénytelen lesz a MÁV nyugdíjasok "Visszavonásig érvényes" arcképes igazolványa. Ennek ellenére értesítést erről nem hallottam. Állítólag új fénykép, igazolványok, házassági anyakönyvi kivonat, szig., lakhelyigazolás, különböző munkaviszony igazolások kellenek az új arcképes kiállításához.

Létezik ekkora marhaság, hogy nem értesítenek mindenkit vagy engem tájékoztattak rosszul?


2011. szept. 16. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát nem Magyarországon élsz? Bocs elírtam, kisbetűvel akartam, tehát: Hát nem magyarországon élsz?

Tudod ez az a hely, ahol a kötelességekre figyelmeztetnek csak, de azt se mindig, viszont ha elfelejtesz valamit, behajtják rajtad bárhogyan is.

A jogaidra pláne nem fogják felhívni a figyelmedet! Nyugdíjas vagy és ezt még nem tudod? Bocsánat, nyugdíjasnak tetszik lenni, és ezt nem tudja?


Sajnos viszont jól tetszik gondolni. Nem értesítenek mindenkit, úgy kell utánajárni.

Na most ennek menetét pontosan én sem tudom, de rokonom, aki személyesen nem tudta intézni az ügyet magának, valaki megtette helyette és eléggé bonyodalmas volt, mert személyit és minden kutyafülét kellett odaadnia, aztán mikor elintézték neki, visszahozták. Tehát ja, valahova be kell menni és űrlapokat töltögetni, igényelni, stb.

Pontosabbat sajnos nem tudok, csak egyetértek a felháborodásoddal.


(Majd más biztos irigykedni fog és lehurrog azért, hogy egyáltalán jár neked az ingyen utazás és még nem vagy képes utánajárni se. De azt hiszem az emberek közti egyenlőség nem egy arcképesen billen meg.)

2011. szept. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy értesítenek-e mindenkit.De,amit felsoroltál ,azok mind kellenek.Nekünk már megvan az új,olyan mint egy bankkártya.Ha jól tudom,januártól kell használni az újat,december végéig jó a régi.
2011. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kezdem a papírokat előkaparni...

2011. szept. 16. 15:01
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom, én mint nem mávos értesültem róla.

Szimpla utasként csak sokszor vonatozom, és közben nyitva van a szemem.

Egyszer az IC-n is minden asztalkán volt egy kis tájékoztató szórólap a cseréről...

Állomásokon is láttam plakátokat erről, meg a Keleti humánszolgáltató ajtaján is kint volt (talán van is.)

Szerintem ha nagyon akartad volna, értesülhettél volna.


Mondjuk 1x-2x viszalátogatnál a melóhelyedre ha már holtodig ilyen mértékű juttatással dob meg a cég...

2011. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Tisztelt utolsó Hsz!

15 éve nyugdíjas vagyok. 30 év szolgálat, 20 évig mozdonyvezető voltam, nem portás vagy büfés. Egy évben talán 2x ülök vonatra, nem nagy megterhelés a volt munkahelyemnek még ha első osztályon utazok, akkor sem. Áprilisban ültem utoljára vonaton Bp-Db vonalon IC-n. Akkor még nem volt szórólap.

Rettenetesem szégyellem magam, hogy legalább félévente nem lábatlankodok a régi munkahelyemen, vajon lesz-e változás, mert nem hiszem el azt amit ráírtak az arcképes igazolványra: Visszavonásig érvényes.

Apám, nagyapám életében nem volt kétséges az érvényesség, akkor most miért kételkednék benne?

2011. szept. 16. 18:17
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

Pont az ilyen egy évben 2x ülök vonatra emberkéknek nem kellene már kiadni az arcképest....

65 felett pedig egyenesen megtiltani. 65 felett amúgy is ingyenes az utazás SAJNOS minek arcképes is...?!

2011. szept. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy nem rád van bízva!
2011. szept. 16. 19:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Jólvan te sem tudtad megmagyarázni hogy mi a fas.znak kell neked szabadjegy ha úgyis nyugerként ingyen utazol...
2011. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mert még nem vagyok 65. A jobban megbecsült dolgozóknak meg elsőosztályú igazolványuk van. Nagyon sok kilométert vezettem éjjel-nappal, ködben-esőben. Úgy érzem megérdemeljük, más cégeknél is vannak hasonló kedvezmények. Sőt, sokkal hasznosabbak.

Addig nincs is ezzel gond amíg a fizetős utas nem tud leülni a vonaton miattunk.

2011. szept. 16. 19:54
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

Az a baj hogy rengeteg helyen nem tud leülni "miattuk"...

Elsőosztály helyett mehetne 2.o. vagy beülhetnének fizető utasok is, semmivel nem több mint a 2.o.

De nem az 1.o. is vasutas kiváltságnak közlekedik...


Azzal meg ne gyerterk állandóan hogyködben vezettek...

Más is vezet köben csak mondjuk teherautót, hogy reggel friss kenyered legyen. Ők nem kapnak még lóf@szt sem... Mégis néha hősöknek nézik magukat a mozdonyvezetők...

Azért mert esőben-ködben vezettek a zsíros fizetéseteket kapjátok ésazt hogy 55 évesen nyugdíjasok vagytok...

2011. szept. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!