Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik a 2-es metró legmélyebb...

Melyik a 2-es metró legmélyebb állomása? És a 3-asé? Hány méter?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a 2-es legmélyebb állomása (nem tudták biztosra) a Deák tér. Érdekes, nekem nem az tűnik a legmélyebbnek, hanem a Széll Kálmán tér. Olyat is láttam, hogy a Kossuth tér még mélyebb, mint a Sz. K. tér, pedig nekem az utóbbi tűnik a mélypontnak.
2011. szept. 16. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es = Kossuth tér - 38,4 m

3-as = Kálvin tér - 28,2 m

2011. szept. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, döbbenetes! Neked nem tűnik mélyebbnek a Sz. K. tér mint a Kossuth? :D
2011. szept. 16. 21:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A Sz.K. tér azért tűnik nagyon mélynek, mert ott a felszínre jössz fel közvetlenül, nem aluljáróba. Mondjuk pont a Kossuth tér a másik, ahol ugyanígy van, de a Sz.K. tér magasabban fekszik, mint a Kossuth tér, ezért hosszabb az út.


Itt vannak részletek: [link]

2011. szept. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. szept. 16. 22:03
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy ez a 40 méter nem is tűnik vészesen mélynek, viszont az. Volt szerencsém lent járni az épülő 4-es metró gellért téri állomásán, bányalifttel vittek le. Még nem voltak bent a mozgólépcsők meg egyéb szerelvények amik megtörnék a teret, nem volt peron, semmi, csak a nagy mélység... Elképesztően mély a 40 méter szinte már-már a hihetlenség határát súrolja...
2011. szept. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért tűnik mélynek a Moszkva téri állomás, mert ott van az a hosszú mozgólépcső, ami 2 perc alatt hoz fel. A turisták szokták fényképezni, ha arra jársz, majd figyeld meg. :)
2012. okt. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azokról a legendákról tudtok valamit, hogy a Kossuth teret(metróállomást) összeköti lent alagút a Parlamenttel?
2014. jún. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A legmélyebb állomás egész Budapest metróhálózatát tekintve a 2-es metró Deák téri állomása, aminek tengerszint feletti magassága 68,90 méteren, a felszíntől számítva viszont kb. -38 méter, amiben a Széll Kálmán tér megelőzi. Vagyis a legtöbbet utazni a felszín és a peronszint között a Széll Kálmán téren kell.

De a Deák téri is nagyon mélyen van, csak mivel három részletben mész le, így nem tűnik soknak. :D

A 3-as metrónak a Kálvin téri állomása a legmélyebb (tengerszint feletti magassága 76,76 méter, felszíntől -28,24 méter),

a 4-es metrónak pedig a Szent Gellért téri állomása (felszíntől kb. -31 méter)

2015. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Helló mindenkinek. A Budapesti összes metró állomás adatait hol találnám meg?
2019. ápr. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ezt engem is érdekelne ☝️
2019. aug. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!