Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megveszitek a havi bérletet...

Megveszitek a havi bérletet bkv-ra? Megéri nektek? Akár diák akár felnőtt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Közlekedni kell. Ahol én járok ott sokkal gyorsabb, egyszerűbb, olcsóbb a BKV. Éves bérletem van. Mi az hogy megéri-e? MIhez képest éri meg? Az autónál jóval olcsóbb a lógáshoz képest drága :)
2011. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
annak éri-e meg aki naponta, de legalábbis hetente ellenőrökkel találkozik, vagy annak is, aki TALÁN havi 1x lát ellenőrt?...
2011. okt. 22. 10:42
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Mivel naponta többször metróval járok, ezért természetesen megéri. Egyébként se szeretek bliccelni. Továbbmegyek: szerintem itt Pesten egészen reálisak az árak, (diákként diák bérletben gondolkodom). Ha ugyanezeket a távokat autóval tenném meg az havi 100 liter benzin simán meglenne, jelenlegi benzinárak között tudjuk, hogy az mennyibe kerül. Azért vegyük figyelembe, hogy Budapesten nagy távolságok vannak és jó tömegközlekedés (gyakori követési idő, sok járat). Ha azt vesszük, hogy vidéki nagyvárosokban, amik tized akkorák, mint Budapest, és esetleg csak busz jár és az is sokkal ritkábban, mint a BP-i vonalakon, is alig olcsóbb a tömegközlekedés, azt kell mondanom, hogy megéri.
2011. okt. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Még diák vagyok és naponta suliba járok, így megveszem 3850-ért, mert most még megéri. De ha már nem leszek diák, nem fogom megvenni 10 ezerért akkor már inkább kocsival megyek majd mindenhova.
2011. okt. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem azért kell bérletet venni, mert látsz ellenőrt vagy nem :D Nem azért hogy ha jön ellenőr, akkor legyen mit mutatni neki, hanem azért, mert igénybe veszed a járatokat, aminek ára van :)


Én személy szerint megveszem, pedig nagyon kevset használom. Hétközben vidéken vagyok egyetemen, de péntek-szombat-vasárnapra azért hazajövök és 3 nap alatt minimum 6-8 járművön utazok, csak hogy az állomásra kijussak és vissza... Ha mág valami elintéznivaló is akad a városban akkor pedig végképp kell a bérlet.

Annó próbálkoztam azzal, hogy gyűjtőjegyet veszek, és lyukasztgatok, de ez nekem nem vált be: nem az én asztalom mindig a lyukasztó meleltt állni...

Annyit szoktam csinálni, hogy ha pl. vasárnp jár le, akkor csak péntektől veszem a következőt. Így 1 év alatt emg lehet spórolni 1-1,5 hónapot vele.

Jah, és diákbérletet veszek. (Amúgy ellenőrrel én is ritkán futok össze, de ha bliccelnék tuti kifognék egyet :D )

2011. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jah amit az egyik válaszoló ír: A hálózat sűrűségéhez képest és a követési időket figyelembe véve valóban a diákbérlet reális áron van. A felnőtt már kevésbé, 6-7 ezerért lenne reálisabb...

De pl. Győrben csak 30-40 buszvonal van, a legsűrűbb követések 10 percesek, de átlagban 20-30, sőt este óránként járnak, nincs metró villamos, troli stb. és a diákbérlet több mint fele a pestinek 2010 ft.

De csak megveszi az ember, mert azért használja a járatokat, csak összehasonlításképp, pesten duplaannyi, de többszörös a szolgáltatás amit megkapsz cserében.

2011. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Továbbmegyek: Pécsen 3300 a diákjegy, azaz alig marad el a pestitől és szintén csak busz van. Abból is úgy 40-50 vonal, aminek egy része csak a nap adott időszakaiban jár. A legsűrűbb járatok is 8-10 percenként járnak csúcsidőben, csúcsidőn kívül pedig nincs olyan ami 15 percnél gyakrabban járna, de a sok járat csúcsidőben is csak fél óránként/óránként jár. Sőt mivel a város sokkal kisebb, a vonalak többsége is sokkal rövidebb mint Pesten. Szóval bőven megéri Pesten a diák bérlet.
2011. okt. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

én érdről ingázom vonattal, és ott ugye mindig van kalauz. meg ugye villamossal is napi szinten megyek, meg busszal, szóval nekem megéri.

ha lyukasztgatnék/vennék vonatjegyet mindig nem maradna pénzem sörre :D

2011. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Ha szolgáltatást vesz valaki igénybe pengetni kell!!

A fodrásztól sem jön ki az ember fizetés nélkül...!!

Amúgy meg egyáltalán nem drága a BKV bérlet!!A fizetés kevés!

2011. okt. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
76%
Én 5 éve bliccelek..és 5 év alatt egyszer büntettek 6ezerre..szerintem elég jó arány :D nekem igy megéri :D
2011. okt. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!