Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Aludhatok éjszaka érvényes...

Aludhatok éjszaka érvényes bérlettel a 4-6-oson?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nem vagy bp-i, de mindig bp-n bulizunk haverokkal. Legtöbbször nálunk alszom, de volt már hogy máshogy alakultak a dolgok, és ott álltam a bp-i éjszakába.

Namost, ha van érvényes beb-em, aludhatnék a 4-6os villamoson?Ez elméletileg éjjel-nappal jár, fölszállnék egyre, és csak oda-vissza utazgatnék, míg reggel nem lesz.

Ezt megtehetem?


2011. okt. 8. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg, hacsak a villamosvezető le nem szállít.
2011. okt. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

javítás:

*vagyok

*náluk

*éjszakában

2011. okt. 8. 22:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp megteheted, pláne, hogy a vezetőn kívül nem tudhatja senki, mióta vagy a villamoson.

De a bérlet birtokában egyébként is korlátlanul utazgathatsz a BKV-n.

2011. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
87%

Igen, én is csináltam már ezt sajnos...

Én összehaverkodtam a biztonsági őrökkel, ők hagytak fent maradni kiállásban is (elvileg nem szabadna utasnak lennie, mikor kiállása van a járműnek, de ez rajtam múlik), mikor meg nem tudtam aludni akkor szórakoztattak :-)

Mindenképp próbáld meg, de kevés olyan g*ci őr van, aki leszállítana... 16l

2011. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Előttem lévő, dehogynem tudja más is, 23-05 között biztonsági őrök vannak. :-)

Ja, még hozzátenném, hogy ha aludni akarsz tényleg, cuccokra vigyázni... A zsebedben ne hagyj értéket, a táskádra helyezkedj rá valahogy, vagy ha hosszú a pántja, tekerd a csuklódra.

Bár én ebben már rutinos vagyok (anyám átlagosan hetente kirak itthonról), és eddig senki sem akart kirabolni, de azért nem árt az óvatosság. Előző

2011. okt. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Megint én. Első hozzászólásban javítás: ...de ez RAJTUK múlik. Nem rajtam. :'D
2011. okt. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a tippeket, tapasztalatokat! :)

ment a zöld kéz!

2011. okt. 8. 23:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted, de pár dolgot még mondanék ehhez:

Tél jön. A Combinonak sok ajtaja van. Ha teheted ne ajtó mellé ülj, mert simán megfázhatsz ha egyfolytában jön rád a hideg egy teljes éjszakán keresztül. Egyébként se ülj ajtó mellé, ott nagyobb "veszélynek" vagy kitéve. Ott jobban ki tudnak rabolni, mert az ajtón át gyorsan lehet menekülni. Illetve a sok fel és leszálló miatt talán nagyobb a zaj mintha beülsz "a sarokba".


Több ismerősömet is kirabtolák már amíg aludt. A biztonsági őrök (tisztelet annak a nagyon kevés, talán 1%-nak) annyira lámák hogy az valami hihetetlen. Még arra sem szólnak rá akinek nincs bérlete. Ezektől várod hgoy megakadályozzák a lopást? Ők lesznek a legelsők akik menekülnek ha látnak egy termetes cigányt... Az meg a másik hogy úgy meglopnak hogy még te sem veszed észre...


Én a legjobban bulihelyeken tudtam aludni. Akkoriban még nem engedték be az összes cig* fattyút, nem kellett attól tartani hogy meglopnak, beléd kötnek, stb. Betettem a ruhatárba a cuccokat, leültem a hátsó sarokba egy sör társaságában, és szundikáltam egy jót. Amikor zárt a hely, távoztam. A legtöbb helyen ez működik, ha van melletted egy sör, nem fognak kidobni (amúgy sem). Meleg van, és van körülötted minden ami kellhet: wc, kaja, pia, nők :)


Persze ehhez valami normálisabb szórakozóhelyet jó keresni ahol nincs tele gyanús elemekkel, normálisak az árak, és vannak nyugisabb helyek ahol le lehet dőlni. A kicsit normálisabb helyeken a bizt. őr óránként zseblámpával körbejár és rávilágít az alvókra, hogy egyáltalán élnek-e még, minden rendben van, nincs-e valakinek segítségre szüksége...

2011. okt. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
tudnál ilyen szórakozóhelyeket javasolni?
2011. okt. 9. 09:23
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az igazat megvallva én underground zenei érdeklődésű vagyok/voltam így inkább ezeket a helyeket ismertem jobban, de ezek egy része már meg is szűnt vagy bezárt (kultiplex, régi wb (a kopaszin majd a belvárosban)). Most már a belvárosban lakom és már nem járok annyit bulizni.


Nem tudom. Talán ami még kicsit normálisabb az a macskafogó, bár életemben kb. egyszer voltam ott. Talán még: kuplung (király utca), instant(nagymező), corvintető (blaha), szimpla és környékén levő helyek..


Bármelyiket is választod, először ne aludj el. Jól nézz körül hogy milyen emberkék járkálnak arrafele, nem lesz-e gond ha alszol. A hátizsák pántján lépj át, és úgy tedd az öledbe , így a lábad is fogni fogja. Zsebekből mindent kirámolni. A zipzárt úgy húzd össze, hogy a kezedet rátszed a táskára és a zipzárra is. Ha van ruhatár, akkor persze ezek nem okoznak problémát. A felsorolt helyeken jellemzően van ruhatár. Persze akkor meg ügye a ruhatári bilétára kell vigyáznii. Legjobb ha a farzsebedbe teszed, azon fogsz ülni, úgy már csak nem lopják el ha rajta ülsz. Zsebben érték ne maradjon.

2011. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!