Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Újra gyártják az Ikarus buszokat?

Újra gyártják az Ikarus buszokat?

Figyelt kérdés
Üdv, találtam a neten pár cikket hogy újra gyártják őket, ha nem is sokat, de párat! pl: [link] , szerintetek ez igaz?
2011. okt. 22. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Való igaz de ezek az Ikarusok nem azok az Ikarusok amiket eddig ismersz. Ezek a buszok ARC néven látták meg a napvilágot aiket régi Ikarusos dolgozók terveztek. Majd pár éve emgvették az Ikarus nevet azóta vannak megint ikarusok.
2011. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az egykori ARC buszok készülnek most Ikarus márkanévvel. Vagyis helyesebb az a megfogalmazás, hogy megint gyártanak Ikarus márkanévvel buszokat, mert ez az Ikarus nem az az Ikarus, nem a régi típusokat viszik tovább.
2011. okt. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem, hazudik a HVG :)


Persze hogy igaz, sőt ez a busz még a "nagy BKV busztesztben" is szerepelt. Én is utaztam rajta. Persze ez már hiper szuper új konstrukció, nem a régi ikarus facelift-elt változata. Mondjuk maszek véleményként nekem a Citadell jobban bejött, de mindegy.



Kevesen tudják, de Mo. kis méretéhez képest igen komoly buszgyártó:

- ikarus

- kravtex (Credo)

- Nabibus


Már csak az kéne hogy végre a döntéshozók is eljussanak odáig hogy magyar buszt vegyenek, ne külföldieket.


Mondjuk a magyar busz is "csak annyira" magyar, hogy magyar tervezés, és gyártás. De a motor, váltó, van ahol még a futómű egy része, műszerfal jellemzően külföldi gyártás, itt csak beszerelik. Ezek itthoni kis szériában történő gyártása fajlagosan méregdrága lenne, és a kis széria miatt nem éri meg.

2011. okt. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, jó hallani hogy vannak még magyar gyárak is, bár csak a Vagon és Gépgyár is újra lenne, M.o meghódíthatta volna a traktorokkal, teherautókkal a világot!
2011. okt. 22. 20:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsnak: Ne feledkezzünk meg még a Molitus-Webasto és a debreceni buszgyárról az MJT Kft.ről sem.
2011. okt. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na róluk még én sem hallottam.


A Csaba-Metál buszról viszont nem csak hallottam, de élőben is megtapogathattam a buszfesztiválon. Viszont a vele kapcsolatos negatív hangok miatt inkább nem írtam. Nem is jelentős szereplő, és sokak kívánsága (bár nem illik ilyet mondani) hogy ne is legyen az.


Én bevallottan Credo párti vagyok, szerintem jelenleg a magyar buszok közül az az egyetlen valóban fejlett busz. És a korábbi szériák azért már régebb óta járják a magyar utakat, tehát van is tapasztalat vele kapcsolatban. Amennyire tudom sok gond nincs is vele, tehát tartósnak tekinthető. Persze amíg a BKV kötelékeibe nem kerül egy tartós használatra, addig semmi sem biztos. Majd ha a BKV-nál lehúznak 20-25 évet, akkor mondhatjuk hogy rendbe vannak...

2011. okt. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
MAN Lion's Coach az igazi helyközi busz. Helyibe meg Lion's Regio (igaz ezek nem magyar buszok de sokkal jobbak, mint bármely magyar busz :D)
2011. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Credo? Persze bezárt az Ikarus és másnap már Credo névvel gördültek ki a buszok...
2011. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

20:23-nak. A Credonak semmi köze nincsa az Ikarushoz. Ezek még voltak párhuzamosan is. Credo a cshe SOR-től vette meg a licencet és abból gyártott "buszokat". Az ARC V134-127-187 egy teljesen új fejlesztés. Majd megvették az Ikarus nevet.


A Credo Citadell és a kiforrottság két külön dolog. Van 2 szóló és 2 csuklós Citadell az még nem kiforrottság. Különben is az is egy SOR buszról van másolva igaz a fanatikusok nem ismerik be hogy nagyon hajaz az 5 ajtós nagykerekű SOR buszra. Most a tipusa nem jut eszembe nem szeretem a cseh buszokat.

2011. okt. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!