Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyenkor elég egy jegyet...

Ilyenkor elég egy jegyet lyukasztani, az nem elég?

Figyelt kérdés
Ha metróval szeretnék a Nyugati pályaudvarig menni, onnan 109-es busszal, akkor amit metrón lyukasztottam az jó lesz még a buszra, vagy oda is külön kell? Azon a buszjáraton mennyire vannak ellenőrök? (Főként este/hajnalban). Nem szívesen használok kapásból oda-visszára 4 jegyet..
2011. okt. 28. 22:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Kell még egy, de miért nem veszel átszállójegyet?


[link]

2011. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Van átszállójegy, nézd meg a BKV honlapján, 400 valamennyi Ft, így olcsóbban jössz ki, mint ha veszel 4 vonaljegyet.
2011. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%

Vagy menj gyalog ha nem tetszik a díjszabás...

Azért ennyi a jegy mert mindenki így gondolkodik, hogy jajj nem akarok 4 jegyet lyukasztani...

Gyalogolj az ingyen van.

2011. okt. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért valljuk be, hogy annak, hogy ennyi a jegy ára nem sok köze van ehhez a gondolkodásmódhoz.Inkább fordítva. Ha nem lennének ilyen irreálisan magasak a jegyárak, sokkal többen lyukasztanának. Jártam Brassóban, érted, Romániában, sokkal nagyobb a szegénység, mint nálunk, mégis a buszon MINDEN EGYES EMBER lyukasztott. Mert ott arányaiban fele ennyibe kerül egy jegy.
2011. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Bocs hogy hajnalban nem az lesz az első gondolatom hogy gyalogoljak hazáig bmeg...

Lehet inkább maradok a kisebb kerüléssel, és csak 2 jegy fog kelleni, de az is attól függ hogy a 109-esen mennyire szoktak lenni ellenőrök..mert azt nem tudom:S

2011. okt. 28. 23:01
 6/20 anonim ***** válasza:
Én sose lyukasztok buszon....metrón igen bár csak ott ahol tudom hogy kifelé nézik befelé csak látja hogy ki van lyukasztva meg se nézi így kamujegy is "jó" buszon van nálam jegy de csak akkor lyukasztok ha látom hogy felszállnak vagy jönnek. Főleg este vagy hajnalban szerintem nem nagyon vannak de azért biztonság jegy nem árt.
2011. okt. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%
Az ilyen emberektől a hajam égnek áll. Minek teszed fel a kérdést, ha amúgy is bliccelni akarsz? Mindegy. Egyszer volt egy eset. Utaztam a buszon, a következő megállóban már messziről látszódtak az ellenőrök a közteresekkel. Busz megáll, az utasok fele leszáll, az ellenőrök pedig meg sem moccantak. Azt nem tudom, hogy a következőre felszálltak-e, de nagyon remélem, és remélem ezt gyakran csinálják. Így azok, akik leszálltak, 20 perces késésben voltak. Megérdemelték és remélem te is így fogsz járni.
2011. okt. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Mindenki venne jegyet ha nem az egekben lenne és ha még a buszok is normálisak lennének, nem a milliárdos végkielégítésekre költenék a pénzt...mellesleg régen mikor "alacsony" volt a jegyár sokkal többen vettek jegyet de a járművek akkor is undorítóak voltak mint most és elég nevetségesnek tartom hogy menni akarsz 1 megállót a metrón de meg kell venned a szakaszjegyet ami eleve 3-ra szól és 70 Ft pluszért meg végigmehetsz a vonalon. Persze tartsd be a szabályokat aztán legyél pedáns, én nem leszek mert így se úgyse vesznek sz.arba sem.
2011. okt. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Na, azért az, hogy megveszem a bérletet köszönőviszonyban nincs azzal, hogy pedáns vagyok-e. Csak szeretek becsületes lenni, mert erre neveltek. Eddig valahogy működött.
2011. okt. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Örülök hogy működött, gondolom nem volt még ügyed a bkv-val, majd lesz...nekem simán kiküldtek egy csekket hogy megbüntettek 3-szor aztán ott sem voltam amit a bíróságon bizonyítottam is... a bkv-nak mind1 csak pénz nyeljen be az ellenőröknek meg minél több jutalék, kettőnk közül ők mennek a pokolra nem én.
2011. okt. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!