Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek mikor szűntetik...

Szerintetek mikor szűntetik meg végre a 65+, menekült stb. ingyenutazást,90%-os kedvezményeket?

Figyelt kérdés

A közlekedési cégeknek az ebből eredő bevételkiesést az állam nem téríti meg teljeskörűen, ezért termelik a rengeteg veszteséget.

Most a küszöbön áll a kedvezményreform, Orbán mégis kijelentette, hogy a nyugdíjasok ingyenutazgatása nem szűnhet meg.

Szerintetek mikor szűnik meg végre ez a gondolkodás?? Miért kell "ingyenebédet" osztani?

Ha valami ingyen van azzal az emberek mindig pazarlóan bánnak...


2011. okt. 29. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:

A BKV ígyis úgyis megy, ha rajta ül az a pár nyugdíjas, ha nem. A nyugdíjasok tehát így önmagában nem termelnek veszteséget, ez hülyeség. A veszteség többsége a lopás és a nem átgondolt döntések miatt van, ez a kettő messze kenterbe ver mindent, szerintem éves szinten több milliárd forint, és ez megy kb 30 éve...


Aki nyugdíjas, végig dolgozta az egész életét, ennyi szerintem igazán járhat nekik. Amúgy meg egy 30e ft-nyit kapó nyugdíjast még ezzel is le akarod húzni? Nekem ez nem bántja a szemem.


Az sokkal inkább hogy a sok balf*odás miatt rengeteg pályázati pénztől esik el a BKV, és még sorolhatnánk...

2011. okt. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem butaság amit írtál. Akkor ennyi erővel a diákok, és a kék szeműek se fizessenek, mert hát istenem, a BKV akkor is elmegy ha az a pár diák és kékszemnű is fent van nem?

És tapasztalataim alapján nem "pár" nyugdíjas utazik a járatokon. a 82-es trolin napközben csak őket látod fent. (Ki más érne rá munkaidő közepén utazgatni??)


Igen, sajnálom tőlük. Egyaz, hogy valljuk be: szomorú a 30 ezres nyugdíj, de nagyon kevés aki annyit kap. Ezzel ellentétben egy diákoknak konkrétan 0 forint rendszeres jövedelme van. Csak a társadalomnak és a rendszernek az a felfogása, hogy a diákokat a családja pénzeli.


De nézzük az én esetem: Egyetemre járok, szülők elváltak. Anyunak szerencsére van munkája, minimálbérrel. Ketten élünk, így az egy főre jutó (kb 36-37 ezer) meghaladja azt a szintet aminél a kormány szerint az egyetemen szociális támogatás járna. Az elválás nem számít ráadásul azt mondták különben is azért válnak el az emberek hogy támogatást kapjanak. Logikus nem?

A kollégium, utazás és az egyetem költségeit diákmunkával igyekszem előteremteni, mert segítséget nem várhatok el ilyen "milliós" keresettel....


Tehát az effektív bevételem nulla, nekem mégis diákjegyet kell vennem, bérletet kell vennem, amikor a rendszeres jövedelemmel rendelkező 65+ nyudíjas ingyen megy!


A BKV a MÁV azzal nem tud tankolni a "benzinkútnál" hogy jajjmár nyugdíjasokat szállítok kérem, ők nem kerülnek semmibe adják ingyen a gázolajat.


ABC-ben sincsen külön nyugdíjas tarifa, mert jajj szegények keveset keresnek...


Ez a végigdolgozta az életét pedig hatalmas demagógia. Igen, én is végig szeretném dolgozni az életem, és fogom is ha élek addig. Ellenben nyugdíjat 1000% hogy nem fogok már kapni. Akkor engem jobban kellene témogatni nem??

AMúgy a mostani nyudíjasok is csak kb 20-25 éve fizetnek járulékokat, tehát ők sem igazán termelték ki a nyugdíjukat, amit kitermeltek azt meg az aktuál kormány cseszte el másra.


Szumma szummárum szerintem azonnal meg kellene száníteni az ingyenes utazást. Mindenki utaztatása pénzbe kerül!!


És akkor megszánne az hogy valaki azért száll vonatra mert ingyen van, fűtés van, eltelik a napja, társaságban van, és a szomszéd megyeszékhelyen 5 ft-tal olcsóbb a zsemle.....


Ezt a játékot az adófizetők fizetik meg.


És nekem is van nagymamám, ő sem kap hatalmas nyugdíjat 50 ezer forintot, mégis ő is ellene van az ingyenutazgatásnak. Azogy Ő mondta: Kisfiam, ezt is anyádék, meg te fizeted ki az adódból... És milyen igaza van.

2011. okt. 29. 16:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert Orbánék a dolgozó népből iszonyatos mennyiségű szavzaótábort vesztettek mióta kormányon vannak, mert nemhogy kilapátolták volna a sz@rt, hanem lenoymták az emberek torkán és még közben pénzt is kértek érte...


Ha a kisnyugdíjastól is elveszi az ingyen buszozást (azon felül, hogy nyugdíjemelésről ne is álmodjon) akkor még azt a kevés maradék szavazójukat is bebukják...

2011. okt. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nah igen erre gondoltam én is. Ellenben a Gyurcsányék is látták már a bukásukat, mégsem lépták meg. De ottvolt a Bajnaiék "válságkezelő kormánya". Ők sem azért léptek az élre hogy megválasszák őket, bevallottan 1 évig jöttek, maradtak. Ők is megtehették volna. Gyakorlatilag a Fidesz bukása is garantált, mégsem lépnek...
2011. okt. 29. 17:24
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

"

Ketten élünk, így az egy főre jutó (kb 36-37 ezer) meghaladja azt a szintet aminél a kormány szerint az egyetemen szociális támogatás járna.

"


Nem tudom hogy ezzel most miért mondok neked újdonságot, de különböző ösztöndíjakból egy diák ha ügyes kb. havi 100e ft-ot is össze tud szedni nettóban persze. A szoctámot pedig elvileg a HÖK bírálja el, talán őket kéne megkérdezni miért nem kaptál több pontot a jelentkezésedre...


Én nem tanultam kiemelkedően jól, de az állambácsitól amíg főiskolás voltam azért mindig megkaptam a havi 10-20e ft-omat, amiből a bérlet sokszorosan kijön.


Mivel egyetemista vagy, bőven munkaképes vagy, tele az ország egyetemistáknak szóló munkákkal. Egy nyugdíjas már nem munkaképes, illetve csak olyan munkát tud csinálni, amiből kevés hely van (múzeumőr pl.).



Persze, lehet hogy a mostani nyugdíjasok korábban nem fizették a mai értelemben vett nyugdíjat, de más címekben ők is megfizették.



Az hogy nekünk nem lesz nyugdíjunk, az nem csak az állam hibája, egyszerűen a népesség elöregedésének "köszönhető" és mindenhol a világon gondot jelent, nemcsak nálunk. Kevés fiatal, sok idős, ratkó korszak, stb...


Amúgy mi még viszonylag jó helyzetben vagyunk, mert legalább tudjuk hogy nem fogunk kapni semmit. Igazán rosszul azok járnak akik a következő 10 évben mennek nyugdíjba, mert eddig fizették és azt hitték majd abból eléldegélnek. Viszont 10 év alatt már nem tudnak annyit félretenni amiből meg lehetne élni...


Én kb. a legalásian engedett 16 éves korom óta dolgozom ilyen olyan formában, tehát nem a levegőbe beszélek. És igen, egyetemistaként is bejártam hajnali 6-ra a nyomdába, sőt cipeltem a lisztes zsákot. Ma már hál istennek jobban keresek, de voltak ilyen időszakok is...

2011. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"A szoctámot pedig elvileg a HÖK bírálja el, talán őket kéne megkérdezni miért nem kaptál több pontot a jelentkezésedre"


Megkérdeztem. Mondom a válás ért 4 pontot a távolság 1-et. A jövedelem mindössze 2-t. Betegség szerencsére nincs se anyunak se nekem, arra nincs pont. És ennyi. Szoctám pedig 12-13 ponmttól járt.


Ösztöndcíjam nincs, gólyáknak nincs ösztöndíj mert nincsen átlag amire adjanak. Tavaly volt valami alaptámogatás a gólyáknak idén ez sincsen...

Bursa Hungaricát próbáltam de azt is elutasították. Már mondták amikor leadtam, hogy ne reménykedjek nagyon... ("Túl sok" a bevételünk és "csak" elváltak a szülők mit akarok....)


Munka: Ha figyelmesen elolvastad, írtam, hogy dolgozok. Szintén 16 éves korom óta melózok. Többnyire gyárakban agy áruházakban. Nekem sem büdös a munka...

2011. okt. 29. 18:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Az első félévben valóban lehet hogy nem kapsz, de utána igen. Ezt a családi állapotos dolgot nem is értem. Ha jól tudom - lehet rosszul - vannak olyan ösztöndíjak amik csak az átlagot nézik, semmi mást. Vannak továbbá alapítványi, önkormányzati ösztöndíjak, azpkat is érdemes végignézni.


A szoctám elbírálás amúgy nekem továbbra is "bűzlik" szerintem valamit trükközött ott a HÖK, de mindegy...



Az államnak is van többféle ösztöndíja, nyitott szemmel kell járni. Az biztos hogy amíg fősulira jártam nem egy ember mesélte hogy már a második félévtől kapott egész szép pénzeket, pedig teljesen rendezett családi élete volt, semmi kirívó, 1-2 tesó, ilyesmik...


Persze ez régen volt, lehet ma már mindenhol szigorítottak a szabályokon és nehezebben lehet kevesebbhez jutni, ezt nem tudom...


Az helyes hogy dolgozol, meglátod javadra fog válni ;)

2011. okt. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 BANDI ***** válasza:

Csak halkan jegyzem meg nem csak a kedvezményes jegyek/bérletek miatt van a MÁV és minden más tömegközlekedési vállalat ott ahol...


Itt elég rég óta a "barátok támogatása közpénzekből" zene szól.

Szerinted szükség volt a MÁV-ot feldarabolni , és minden részre új vezetőket kinevezni ?


Szerinted egy MÁV vagy Volán igazgatónak szüksége van több 10 milliós kocsira amikor a ingyen utazhatna?


Szerinted van értelme olcsón eladni a járműveket, telephelyeket majd aztán azokat vissza bérelni ?


Nem a kedvezményes jegyekkel van baj, hanem azzal ,hogy páran jól akarnak járni és ez elég rég óta a rendszer rovására megy (ami amúgy is haldoklik).

2011. nov. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Válasz a kérdésedre: SOHA. Mert a lakosság 16%-a 65 év feletti és ez szép szavazótábor...


De azért a nyugdíjas dologgal óvatosan! Elég sokuk 30-40+ évig dolgozott és adózott. Szerintem nem kellene tőlük elvenni az ingyenes utazást, esetleg csak korlátozni.

A sok veszteséget inkább az ésszerűtlen beszerzések, csalás, lopás, sikkasztás okozzák. Meg az, hogy a bliccelők is meglopják a közlekedési cégeket, akik persze a fizető utasokra hárítják a veszteséget.


Megértem persze az "ingyenebéd" álláspontodat, de szerintem a nyugdíjasoknál sokkal nagyobb probléma az, hogy rengeteg ember meg "ingyenmegélhetést" kap az államtól. De ez más téma, bocs az OFF-ért.

2011. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Eleget szívnak más miatt is, nem ennek a megszüntetése verné ki náluk a biztosítékot, de ez ingyen van az államnak, mert a volán és a máv csak töredékét kapja meg annak a pénznek, ami ezért járna nekik. Gordon legalább bevezette a regisztrációs jegyet, csak azt nem értem, hogy ezt miért ingyen tette, miért nem mondjuk 100 Ft-ért.
2011. nov. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!