Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kaptam a bkv-tól egy levelet...

Kaptam a bkv-tól egy levelet egy ügyvédtől amit személyesen kellett átvennem póstán. Egy bűntetés szerepelt benne amit 2006-ban követtem el. (több mint 5éve) ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Diákbérlettel utaztam, csak sajnos diákigazolvánnyal nem rendelkeztem mert elvesztettem. A levélben az szerepel, hogy jegy nélkül utaztam, perrel fenyegetőznek, de én úgy tudom hogy ha 5évig nem történik semmi, akkor elévül az ügy. Na most azóta jócskán eltelt 5év (2006 10.10. -én volt az incidens) Mit tegyek? Mert fizetni nemszeretnék.
2011. dec. 12. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Az éveket onnantól kell számolni, hogy az utolsó értesítés megérkezett az ügyről. Egyébként az elévülés már csak 1 év közeledési ügyekben.

Vedd át a postán, ha gondolod, válaszolj rá, hogy letelt az elévülés, amúgy meg nem muszáj, mert ha bíróságra viszik, ott is lehet erre hivatkozni, és nem tudnak veled kezdeni semmit.

2011. dec. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2011. dec. 12. 21:40
 3/3 anonim válasza:
és mindezekhez még egy jótanács: a posta nem hosszú ó! :)
2011. dec. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!