Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen nehéz mozdonyt vezetni?

Milyen nehéz mozdonyt vezetni?

Figyelt kérdés
Mit kell csinálni elinduláskor, meg ilyenekre lennék kíváncsi.
2011. dec. 15. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtanulod nem nehéz :)


Nagyon leegyszerűsítve: kiválasztod a menetirányt, kiengeded a féket, és "gázt" adsz a kontrollerrel.

Pontosan milyen mozdonyra vagy kiváncsi(villany/dízel)?


Ha a mozdony beüzemelése érdekel az kicsit eltérő a dízel és a villanymozdonyoknál.

A youtubeon találsz mindkettőt részletesen bemutató videót.

2011. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
engem a villamos érdekelne
2011. dec. 15. 21:59
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Remélem nem vonatot akarsz lopni. :D
2011. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz szüksége lenne a vezetőállás és a fékszelep kulcsára szerintem.


Tessék egy elindulás:

http://www.youtube.com/watch?v=Dv7W24mHbxI&feature=related


Sallangmentesen:

akkumulátorok főkapcsolója>áramszedő fel>főmegszakító be>segédüzem be> ha a kompresszor feltermelt akkor>váltasztassz menetirányt> kiengeded a féket> növeled a vontatómotorok teljesítményét.

(emellett van még egy sor egyéb dolog amit lehetne említeni)

2011. dec. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 wartburg353s ***** válasza:
81%
Talán az a nehézség benne az autóhoz képest, hogy mivel a vonat nagyon nagy tömegű, lassabban "reagál", pl. a kocsi rögtön lassul, amint fékezel, a vonatnál meg se a gyorsításnál se a lassításnál nincs ilyen azonnali eredmény, kicsit több idő telik el, mire valami történik. De gondolom ezt hamar meg lehet szokni.
2011. dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Én ültem egyszer mozdonyba.

Nekem nem jön be. Olyan kukoricagóré hatás uralkodik benne. Nekem túl sivár. A villamos az már valamivel jobb szerintem.

2011. dec. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy ha valaki tudja írja már meg hogy mennyivel megy egy átlag vonat? (De csak aki tényleg tudja nem tippet kérek) mert nincs mihez viszonyítani ,magasan is ül az ember meg járművek se veszik körbe a vonatot hogy mennyit megy.

És egy ilyen régi v43nak mi vajon a végsebessége?

2011. dec. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs hogy mennyivel megy az átlag vonat...

160km/ó a max Magyarországon, a minimum 10 lehet szerintem...

De ha mondasz egy pályaszakaszt ahol utazol akkor megmondom mennyi az engedélyezett, és akkor tudsz viszonyítani.


A szili vége annó olyan 150 km/ó között lehetett de természetesen nem volt ennyire engedélyezve, csak 130-ra. Mára 120-asok a gépek, de sokaknak az is gondot okoz.

Viszonyításképp gépmenetben ismerősöm 15 éve letolta Győr-Hegyes szakaszt 23 perc alatt úgy, hogy Hegyesben bevitte a gépet rendezőre, lezárta, és még átment a személyre, hogy felszálljon az EC-re :D

Most jelenleg a railjetnek kell 28 perc 1 megállással a táv teljesítéséhez, taurussal igaz 7 kocsis szerelvénnyel, nem gépmenetben...

De azért mégiscsak futott egy ~140km/órás átlagsebességet (!) gépmenetben...

2011. dec. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nem akarok lopni :D csak szerettem volna tudni...
2011. dec. 16. 17:31
 10/11 Napkiraly ***** válasza:
Hát a kormányt kicsit nehéz tekerni, mert nem szervós
2011. dec. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!