Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » DKV büntetés. Tényleg van...

DKV büntetés. Tényleg van ilyen lehetőségem? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Debrecenben helyi járaton (DKV) ma megbüntettek helyszíni bírságra (2000ft) mert hirtelen nem találtam a bérletem és minden iratom abban a tokban volt amiben a bérletem, szóval igazolni se tudtam magam. Ki is fizettem, és miután leszállt az ellenőr akkor találtam meg mindenemet. :-/ Egyik barátnőm anyukája azt mondta, hogy ha azt a cetlit amit kaptam a büntetés igazolására, bemutatom a dkv központjánál vagy hol, a bérletemmel együtt, akkor vissza kapom a bírság nagy részét és csak kb 500 ft-nyi bírságként kezelik. Ez tényleg így van?
2011. dec. 29. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A DKV honlapján megnézésre nem gondoltál?


"A részvénytársaság 400 Ft-ot számít fel abban az esetben, ha az utas az ellenőrzés alkalmával érvényes bérletét nem tudja felmutatni, de azt legalább az ellenőrzést megelőző nap váltotta és 5 munkanapon belül az Ügyfélszolgálatunkon utólag bemutatja.


Utólagos bérletbemutatás, az adatok feldolgozása miatt a pótdíjazás napján nem lehetséges. Megértésüket köszönjük. "

2011. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a DKV-nál hogyan van, de nálunk (megyei volántársaság, ami üzemelteti a megyeszékhely helyi közlekedését is), ha 2 napon belül megmutatod a bérletedet, akkor elengedik a büntetést. Igaz nálunk nem szednek pénzt az ellenőrök, hanem csak csekket adnak.
2011. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem 8ruppóra vágtak meg, engem is ilyennel nyugtatgattak, hogy ha bemutatom a papírt akkor nem kell büntetést fizetni, de ez nagy hülyeség volt. Így is úgy is be kellett fizetni! Ez csak arra jó hogy megnyugodjál és ne reklamálj. Én is megnyugodtam, de kár volt, fizetni kellett...
2011. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, elég ólcsó Debrecenben utazni.

De jó lenne Bp-n is ilyen árak:D

2012. ápr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!