Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bkv pótdíj 16k?

Bkv pótdíj 16k?

Figyelt kérdés

Én megértem, h kell a pénz, de ez tulzas.

85k-s fizetesnel a bérlet nem 2ft. Így is sokszor a vonaljeggyel kellett ügyeskednem, h maradjon a kis fizetésből. Nincs mese gyalogolni kell, vagy bicikli.


2011. dec. 30. 03:52
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nekem nincs ilyen gondom. Mikor egy évben kb 1 hónapot otthon töltök, nem igen érdeklődnek jegy felől. Ha pedig igen, akkor fogkeresés a vége.

Nem véletlenül a legalja vállalja az ellenőr munkát.

2011. dec. 30. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

A helyszíni bírság 8000 forint lesz, ez a 16000 forint 30 napon belül fizetve ennyi.

Szerintem is magasak lettek a pótdíjak, de a bliccelő is sok. Nyilván jobb megoldás lenne, ha a járműre jegy nélkül fel sem lehetne szállni, illetve az 50 éve elavult jegyrendszer felváltása is elég időszerű lenne már, de ne várjunk mást egyelőre ettől a bagázstól.

Amúgy a bérlet pont az egyetlen dolog, ami nem irreálisan drága a BKV-nál. Havi 9800 forintból sehogy máshogy nem utazgatsz a városban. Illetve de, pontosan úgy, ahogy mondod, biciklivel vagy gyalog.

2011. dec. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tetro ***** válasza:
sajnos a bérlet sem olcsó a magyar kereseti viszonyokhoz. napi 500 Ft az utazásra minden családtagnak... tömegközlekedésen 100-120e Ft-os kereseteknél nem olcsó. a jegy viszont irreálisan drága, és még akkor is drága lenne, ha cserébe kiszámítható lenne és megfelelő színvonalú a szolgáltatás. így meg szabályosan pofátlanság. konkrétan a belvárosban olcsóbb autóval közlekedni még egyedül is.
2011. dec. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha jeggyel hasonlítod össze, akkor valóban olcsóbb autózni.

De azért megnézem, milyen távot hozol össze autóval napi 500 forintból. Ugye nem csak a benzinpénzt kell nézni, hanem a parkolási díjat, az autó karbantartási költségét, adókat, stb. Azt sem szabad elfelejteni, hogy autóval sok esetben elég kötött tud lenni az ember (alkohol, megállás).

Azt is érdemes belevenni, hogy a napi 500 úgy jön ki, ha csak hétköznap mész. Na de a legtöbb ember hétvégén sem csak otthon ül egy helyben.


Tény, hogy a bérletárak az elmúlt években kicsit nagyobb mértékben nőtten, mint kellett volna. De szerencsére már második éve nem növelik az árakat, és jelen pillanatban más dolgokkal összehasonlítva nem irreálisan magas a bérlet ára.


A jegyrendszert meg valóban érdemes lenne már fejleszteni, mert ahogy írtam is, kicsit idejétmúlt.

2011. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tetro ***** válasza:
budapesten lényegében az fizet a parkolásért, aki szeretne. és igen, ahogy írtam is, a jeggyel vetettem össze. mert alkalmilag használom a bkv-t. alkalmilag se. minden költségével együtt kb 50 Ft egy kilométert az autóval. ha mondjuk elmegyek a blaháról a nyugatihoz villamossal, akkor az 150 ft/km. ketten már taxival is olcsóbb :D
2011. dec. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha elmész a Blahától a Nyugatihoz és mindkét helyen várakozol autóval egy órát akkor 800 Forintot fizetsz a parkolásért, ugyanezt BKV-val 640 :)


Én is csak alkalmilag használom a BKV-t,nem mondom, hogy olcsó,de ez van.. A belvárosban autóval sem olcsóbb ha parkolsz is, ha csak beugrassz valamiért, és mész annyit egy hónapban, hogy az erre az útra eső költségek elhanyagolhatóak legyenek, akkor mondható, hogy olcsóbb autóval.


A minimálbérhez képest szerintem drága a BKV bérlet, a kapott szolgáltatásokhoz képest viszont nem az( a vidéki bérletárakhoz képest meg főleg nem ).

2011. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi az a "K"?
2011. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tetro ***** válasza:
nem tudom figyeltétek-e már, hogy hány autó vesz parkolójegyet Budapesten. 5ből jó ha egy. A többinek vagy lakossági parkoló matricája, vagy rokkant kártyája van. Annak a 20% persze olcsóbb a BKV :)
2011. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Anit Anit válasza:
tetro: mostanság mindenki sms-ben fizeti a parkolást. lehet azért nem látod a parkoló kártyákat a kocsikban.
2012. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Munkanélküli lettem, 28.500 Ft-ból kell megélnem, mindent kifizetnem, jegyre már nem telik! Eddig is blicceltem, de ezután kénytelen leszek gyalogolni, ha kell, a város másik végéig is....ha nincs pénz rá, nincs pénz és ha nem tudok bliccelni, mert ellenőrök vannak minden feljáratnál, akkor gyalogolnom kell.....kocsim sincs, nem telik rá
2012. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!