Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elhagytam a diákigazolványomat...

Elhagytam a diákigazolványomat, és valaki visszaélt vele, kaptam egy felszólítást pótdíj befizetésére mit tegyek?

Figyelt kérdés
küldtek egy felszólítást hogy 8000 pótdíjat +1100 utidíjat kell fizetnem, mert érvénytelen bérlettel utaztam a távolsági buszon, holott nem is utazom távolsági busszal. A diákigazolvány összes adata szerepel a papíron. Ilyenkor mi a teendő? Mert ha nem fizetem ki akkor behajtással fenyegetnek, ha meg befizetem, akkor bármikor jöhet egy másik, aki meg használja a diákomat meg röhög a markában.
2011. márc. 29. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a dolog, most szépen kifizeted, mivel nem tehetsz mást. Legközelebb meg, ha elhagyod bejelented a rendőrségen, iskolában stb. hogy elhagytad az xxx sorszámú igazolványt és ha bármi lenne te azzal a papírral védve vagy, amit onnan kapsz.
2011. márc. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kultúra és közösség --->
2011. márc. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jelentsd a rendőrségnek mert ha egyszer visszaéltek vele akkor máskor is fognak

Ezt mindenképp bekell fizetned,dee menj el a rendőrségre bejelenteni,hogy elhagytad

Talán úgy tudod ezt megószni,hogy feljelented a személyt és írásszakértő megnézi,hogy a te aláírásod-e a büntetés papiron mikor aláírták.

2011. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Dehogy kell befizetned! Nehogy befizesd! Persze csak ha tényleg nem Te voltál.

Ellenben írj nekik egy e-mailt, hogy mi ezzel a dologgal kapcsolatban az álláspontod, hogy ők is tudják. Meg a rendőrségen is érdemes bejelentést tenni.


"Nagyon egyszerű a dolog, most szépen kifizeted, mivel nem tehetsz mást."

Dehogynem tehet! Mondjuk azt, hogy nem fizet. Majd a tömegközlekedési cég bebizonyítja, hogy ő volt. Elég nehéz lesz, főleg, hogy tutira nincs ott az aláírása, na meg még az is lehet, hogy van alibije arra az időre. De azért csak próbálkozzanak!

Legközelebb meg a rendkívül "intelligens" ellenőr kétszer is megnézi, hogy egy ARCKÉPES igazolványt bárkitől elfogad-e. Vagy nem, de ez meg már nem az utas dolga.

2011. márc. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az elhagyas es a buntetes kozt mennyi ido telt el?

Most viszont szepen beballagsz a rendorsegre, es bejelented hogy a diakigazolvanyodat jogtalanul eltulajdonitottak. Feljelentest teszel ismeretlen tettes ellen szemelyes adatokkal es iratokkal valo visszaeles miatt.

A dij ellen jelen papiros fenymasolatanak(!) mellekelesevel fellebbezel.

De legkozelebb mindezt rogton azutan tedd meg hogy eszleled hogy elhagytad (csak akkor visszaeles alapos gyanuja es nem visszaeles miatt megy a feljelentes)

2011. márc. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Dehogynem tehet! Mondjuk azt, hogy nem fizet. Majd a tömegközlekedési cég bebizonyítja, hogy ő volt. Elég nehéz lesz, főleg, hogy tutira nincs ott az aláírása, na meg még az is lehet, hogy van alibije arra az időre"


Ez azért nem egészen így van. Nem véletlenül kell AZONNAL bejelenteni az elhagyását. Pont emiatt hogy ne élhessenek vele vissza. Ezen az alapon soha nem jelentem be ha elhagyom, és elvárom hogy ők bizonyítsák be, hogy tényleg én vagyok? Ez vicc. Ha nem jelentette be időben, akkor nincs mese fizetnie kell. Persze megteheti, hogy nem fizet, de akkor majd később hajtják be rajta. Ha bíróság elé kerül a dolog az az első, amit megkérdeznek mikor lett jelentve az elvesztése. Ha az eset után, akkor szevasz tavasz fizess a hanyagságodért...


Szép dolog is, amikor szépen rendre szedem be a mindenféle bírságot, majd elhajítom az igazolványom és közönyösen közlöm, hogy "hjakérem ... nekem már hónapok óta ellopták az igazolványom" .... Hát ez nem így működik.


maci

2011. márc. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Nem véletlenül kell AZONNAL bejelenteni az elhagyását. Pont emiatt hogy ne élhessenek vele vissza."

Ezen az alapon bár előre bejelentem az összes igazolványom eltűnését, és utána azokat használom, aztán küldök egy szép kis másolatot a jegyzőkönyvről, és el is van intézve.

Egyébként tudom, sajnos ez egy járható út, éppen ezért nem engedélyezném ezt az eljárást. Nem véletlenül arcképes az a k*rva igazolvány, alapvető, hogy az arckép alapján azonosítanak, és ha nem én vagyok rajta, nem írnak fel, hanem hívják a rendőrséget. De nem, a hihetetlen magas szakképzettséggel rendelkező ellenőröknek ez nem fontos, lényeg, hogy meglegyen a büntetés, és továbbálljanak.


"Ezen az alapon soha nem jelentem be ha elhagyom, és elvárom hogy ők bizonyítsák be, hogy tényleg én vagyok?"

Igen, azért csak elvárom, hogy stimmeljen az aláírás, mert az a bizonyíték. Ártatlanság vélelme. Na meg az sem mellékes, ha az illetőnek alibije van, és nem is lehetett akkor azon a járaton.

Ennyi erővel egy régebbi eset adatait is lazán beírhatnák újra, és akkor köteles lennék fizetni?


"Ha bíróság elé kerül a dolog az az első, amit megkérdeznek mikor lett jelentve az elvesztése. Ha az eset után, akkor szevasz tavasz fizess a hanyagságodért..."

Kicsit érdekes a gondolatmenet. Azért, mert valamilyen igazolványt elhagyok, és azt valaki felmutatja, attól az a valaki nem lesz én (még akkor sem, ha nem jelentem be az igazolvány eltűnését), vagyis érdekes lenne bármilyen felelősséget rám hárítani.

Igen, ez a közlekedési cég kára lesz, de nem sajnálom őket, mivel ők k*rták el azzal, hogy nem nézték meg az arcképet.

2011. márc. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha elhagyod az igazolványod, és nem jelented, az a te sarad, tetszik vagy sem. Semeddig nem tart feljelentést tenni, és ha valaki ennyire trehány megérdemli, hogy így járjon. Természetesen oda kell figyelni az ellenőröknek is, de ne is haragudj, állítom te lennél a legjobban felháborodva ha felmutatva az igazolványod az ellenőr kétségbe vonná továbbra is a személyazonosságod. Csak egyetlen apró kérdés...


Ugyan mi vezérli azt az embert, aki ahelyett, hogy pótolná az eltűnt igazolványát, húzza halasztja a dolgot. Mért is nem az az első hogy így is próbálja a visszaélések lehetőségét minimalizálni? Főleg ha ez elvi törvényi kötelessége is volna? Hm?


Az hogy előre jelentsd az elvesztését, megint a te kockázatod. Mert szerinted, ha egy rendőrnek véletlenül a lejelentett, ellopott igazolványoddal igazolod magad, és erre rá is jön, mi fog történni? Mellesleg, aki ilyet tesz (előre lejelenti az "ellopását") valószínűleg nem teljesen tisztességes, nem gondolod?


És még mindig megkérdezem; ha vitatható a dolog (senki nem tudja a saját igazát bizonyítani az ellenőrző sem tudja hogy ő volt, de az ellenőrzött se hogy nem ő volt), szerinted hogy dönt a bíróság, ha csak arra tud alapozni hogy a tisztelt ellenőrzött valamiért elfelejtette jelenteni az igazolványa eltűnését?

2011. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"állítom te lennél a legjobban felháborodva ha felmutatva az igazolványod az ellenőr kétségbe vonná továbbra is a személyazonosságod"

Ja, hogy ez így működik? Akkor miért kér arcképes igazolványt? Ennyi erővel elég egy könyvtári olvasójegy is.


"Ugyan mi vezérli azt az embert, aki ahelyett, hogy pótolná az eltűnt igazolványát, húzza halasztja a dolgot. Mért is nem az az első hogy így is próbálja a visszaélések lehetőségét minimalizálni? Főleg ha ez elvi törvényi kötelessége is volna? Hm?"

Ezt én sem értem, nekem is ez lett volna az első dolgom.


Az előre bejelentésről: De, tudom, hogy ez nem teljesen tisztességes, és pórul lehet járni (egyébként azt is csak hivatalos személy mellett, egy ellenőr nem fog bebuktatni). Viszont nem is azért írtam, mert ajánlom, hanem azért, mert szerintem egy jegyzőkönyv nem bizonyít semmit.


A bírósággal kapcsolatban: Egyikőjüknek sincs bizonyítéka, pont ez a lényeg. De az ártatlanságot nem is kell bizonyítani, tehát az utast végül felmentenék. De odáig el sem fog jutni a dolog, mert a cég hülye lesz bíróságra vinni az ügyet ilyen körülmények között.

2011. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A közlekedési vállalat biztosan megpróbálja behajtatni, ez nem kérdés. Azt hiszem, ha odáig jutna a dolog, az annak a következménye, hogy egyrészt egyik fél sem tudja bizonyítani az igazát, másrészt addigra az összeg már súlyos tízezrekre rúghat. Az ellenőr azt fogja mondani hogy az utas az utas volt. Az utas azt, hogy nem ő volt. Az aláírás összevetésekor nem várható el az ellenőrtől, hogy el tudja dönteni, hogy az adott aláírás valódi, avagy utánzott. A tulajdonos nem jelentette (vagy nem időben) az igazolványa elhagyását. A bíró innentől fogva hiheti azt, hogy az utas pusztán így próbál a felelősség alól kibújni, hiszen kötelessége lett volna lejelenteni az igazolványa elvesztését. Nem tette, és mindegy is, hogy miért. Utólag erre tehát elfogadhatóan nem hivatkozhat. Innentől fogva énszerintem a bíróság helyt fog adni a közlekedési vállalat keresetének és fizetésre kötelezheti az utast.


Ha így történne, rosszul jár emberünk, mert nem csak az elmaradt pótdíjakat és kamatait kell kifizesse, hanem a perköltséget is. Én szerintem nagyon nem érdemes kockáztatni.


maci

2011. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!