Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kötelező lenne bemondani...

Kötelező lenne bemondani például a villamoson, hogy melyik megálló jön?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak "kegy"? Mert azt vettem észre, hogy rengetegszer abszolút nem mondják be. Ez szerintem elég bosszantó, főleg, hogy ugye már nem is áll meg a villamos, csak ha van felszálló vagy időben jelezték a leszállási szándékot. Ha nekünk ez kötelező, akkor nekik nem az, hogy tájékoztassanak mi jön, vagy csak ejtenek rá? Ahol már rég nap mint nap járok ott nincs is baj, de ha máshová megyek, nem mondják be mi jön, nem is biztos, hogy mindig megáll, akkor ki se tudom számolni hányadik megálló van, honnan tudjam, mikor szálljak le?
2009. máj. 22. 01:13
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen igazad van, ennyi minimum elvárható lenne a tisztelt közlekedési vállalatoktól, de ahogy írod tesznek rá. Csak az a fontos nekik, hogy a pént megkapják az utasoktól és az állami támogatást, és kész.

Ha az utasok határozottan fellépnének és követelnék ezt akkor talán történne valami változás, de önmaguktól... ez Magyarország...

2009. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, hiszen mi kötelezné rá őket? Ez csak egy extra, mait vagy csinálnak vagy nem. Egyébként a leszállást sem kötelező előrejelezni, ha egy pilanattal azelőtt jelzed, mikor a sofőr kinyitná az ajtót, akkor is ki fogja nyita. A lényeg, hogy ne utána, mert azt meg lehet szívni:D


Én amúgy ha idegen helyre megyek, akkor előtte mindíg megnézem térképen, és keresek valami viszonyítási pontot, egy teret, hidat, főutat stb és akkor kb tudom hol járok.

2009. máj. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken pl. abszolút nem jellemző ,h van bármilyen utastájékoztatás. Se hangos, se vizuális ( kijelző). Ha mégis van akkor annak örülünk. Igaz néha olyan amilyen. Pl:

-A következő megálló következik.

Odaért a busz:

-Ez az.


Kecskeméten pl. manapság már egyes járaton van GPS alapú utastájékoztató, de nem ez a jellemző.

2009. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kivannak írva a buszmegállókban, hogy mi az, ill. az újjabb buszokon egy kis táblácskán ki van írva mi következik. Gondolom műholdas, mert van, hogy a Tesco-nál az van kiírva, hogy Tűzltó Tér. 4 megálló a külömbség, de van, hogy igazat mond.
2009. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Asmodeus ***** válasza:
100%
Ha BKV-ról van szó, akkor egyértelműen a Szolgálati Szabályzat meghatározza, hogy BE kell-e mondania az állomásokat a vezetőnek, vagy sem. Én nem ismerem a Villamosokra vonatkozó szabályzatot, így nem tudok erre pontos választ adni. Tehát a kérdés megvan igazából határozva, hogy be kell-e mondania, az más kérdés, hogy meg is teszi-e, vagy sem.
2009. jún. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!