Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Munkába járáshoz miért nem...

Vacila kérdése:

Munkába járáshoz miért nem térítik a BKV bérletet?

Figyelt kérdés

Én Isaszegen lakom és Budapesten dolgozom. Naponta járok be dolgozni. A pályaudvartól 2 átszállással jutok el a munkahelyemre. Ez napi 4*320=1280,-Ft. Ezért kénytelen vagyok bérletet vásárolni, amit nem akar a munkáltatóm téríteni! Csak a munkába járás miatt veszem meg a bérletet.

Egyébként csak évente 8-10 alkalommal megyek Budapestre. Erre a problémára van megoldás?


2012. jan. 3. 13:50
 1/9 anonim válasza:

"Erre a problémára van megoldás?"


igen, tisztességes munkáltató keresése, ahol be is jelentenek és fizetik a bejárásodat.

2012. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Kedves első! Nekem tisztességes bejelentett munkahelyem van,de még sem hajlandó a főnököm senkinek ,sem téríteni a bejárást!
2012. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%

akkor másik munkát kell keresni

tudom, hogy nem könnyű, de ha ez tényleg ekkora kiadás (márpedig az), akkor váltani kell.

2012. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Most miért lettem lepontozva?

Amúgy meg egy borsodi kisvárosban nem olyan könnyű munkát váltani! Sajnos nem tehetem meg hogy pattogok,mivel 2,5 évig nem volt munkám!

2012. jan. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A helyi közlekedést nem köteles téríteni a munkáltató. A helyközit köteles legalább 86%-ban.


Az nem igazán érdekel senkit, hogy te csak emiatt veszel-e bérletet...

2012. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az egyiket kell tériteni asszem. Vagy vonat vagy bkv.
2012. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2 átszállás, az 3 db jegy, de miért ne veszel átszállójegyet, az sokkal olcsóbb!!!


Ha meg oda-vissza mész, az már 6 db jegy, tehát a napi jegy az sokkal olcsóbb lenne, mint a vonaljegyek!


Na meg nem értelek! Először azt írod, hogy bérleted van, és naponta jársz be, utána meg azt, hogy csak évente 8-szor jársz Budapestre!

2012. jan. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A munkába járás nekem külön kategória. Ezért megyek minden nap Budapestre és ezért van bérletem. Átszállások: Vonatról buszra = 1 ; Buszról másik buszra = 2 . Így már érthető?

Az egyéb Látogatásaim Budapesten, a munkába járáson kívül, teszik ki az évi 8-10 alkalmat. Erre valóban elég lenne a gyűjtőjegy. Ezért azonban nem bumliznék a közösségi közlekedéssel. Bemegyek autóval és kész. Egyébként kötözködni én is tudok, ha akarok! Válasz nincs?

2012. jan. 4. 05:15
 9/9 anonim ***** válasza:
A 6. válaszban elég érthetően leírtam nem?
2012. jan. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!