Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Autósként kiengeded a megállób...

Autósként kiengeded a megállóból az autóbuszt/trolit?

Figyelt kérdés
Én rendszeresen kiengedem,mert azon a járművön többen utaznak, és 1 perc elég az udvariassághoz.
2009. máj. 24. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha elég messze van akkor ki szoktam, de meg biztos nem állok miatta, mert nekem most minden csepp fogyasztás számít. :S
2009. máj. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem az 1 perc udvariasság a gond... Az a helyzet, hogy a ránézésre régi szakadt buszokat nem engedem ki, mert iszonyat füstfelhő lesz mögöttük amitől megfulladok. Az újabbnak látszókat rendszeresen kiengedem, persze függ a forgalmi helyzettől.
2009. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Ígyekszem őket nem beengedni, mert a forgalomban közlekedő kocsik is mennek néha olyan lassan hogy idegbajt kapok, hát még a buszok. Szóval ha tudok akkor elsurranok, csak akkor engedem el ha nem sietek (ami ritka) vagy ha tudom hogy nemsokára lesz buszsávja vagy elkanyarodik vagy ha tudom hogy a következő megállónál meg tudom előzni, ami viszont elég gyakran van.
2009. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem ide tartozik csak leirom. Az oblos megalloban levo busznak elsobbseget kell adni amikor kiall es amelyiknek nincs oble annak nem muszaly.

16/f

2009. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kiengedem. Hadd menjen. Esetek többségénben buszon utazok és nem kocsival megyek. Kertvárosban elég sok helyen öblös megállók vannak. Kiengedem és a következő megállónál úgyis eltűnik előlem. Főleg a trolik azok azért jól gyorsulnak.


Amúgy meg a legtöbb buszon a kipufogó nem hátúl van. Az ikarus 412eseken hátúl van igaz a tetőn van a kipufogó cső kivezetés. Az újabb buszokon a Volvo7700(A) és 435 hátúl van a kipufogó de azokban már jobb motorok vannak úgyhogy nagy füstfelhőt nem kapok.

2009. máj. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
12:23: Nincs ilyen KRESZ-szabály. A KRESZ azt mondja, hogy lehetőség szerint segíteni kell a megállóhelyről való elindulást (jobb szélső forgalmi sávba sorolást) akár megállással is, amennyiben ez hirtelen fékezés nélkül megtehető. Az elsőbbségadás és e között, ha belegondolsz elég nagy különbség van.
2009. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
en romaniaban lakok es mikor tettem le a vizsgat mopedre igy tanitottak es a kreszkonyben is igy olvastam.
2009. máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Úgy emlékszem hogy a kresz szerint lakott területen ki kell engedd a buszt magad elé, lakott területen kívül viszont nem. Tehát utóbbi esetben a busz megvárja míg elmész mellette, aztán indul. Én így tudom.

De cáfoljatok meg ha nem így van.

Üdv.

2009. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van. De nem elsőbbséget kell neki adni, hanem segíteni az elindulást. Gondold el: ha egy kereszteződésbe érsz, van egy elsőbbségadás kötelező táblád, akkor ha jönnek keresztbe akár satufékkel is megállsz. De busznál nem így van, ott KRESZ szerint is csak akkor kell kiengedned, ha ezt hirtelen fékezés nélkül is megteheted.
2009. máj. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig kiengedjük, csak akkor nem ha sietünk.
2009. jún. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!