Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ma kaptam egy levelet a...

Ma kaptam egy levelet a BKV-tól, hogy fizessem ki a büntetésem, de engem nem bírságoltak meg, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
De engem még soha nem büntetett meg egy ellenőr sem, és az adataim közül, csak a nevem, a születési időm, a címem, és a régen lejárt diákigazolvány számom szerepel, amit valószínűséggel már másfél éve elloptak tőlem, így nem vagyok hajlandó kifizetni, meg jogosulatlan, és valaki valószínűleg visszaélt az adataimmal, vagy a megtalált diákommal... ilyenkor szerintetek mi a teendő? Tudom bizonyítani az ártatlanságom? :/ Köszi a válaszokat!
2012. jan. 9. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ujuj, ez nehéz ügy. Nemrég volt valamelyik tv műsorban, h egy kissrácnak több büntetést is küldtek, mire kiderült, hogy az egyik "barátja" az ő adatait diktálta be, mikor megbüntették

Sajnos nem tudom, h ez -e a legjobb módja, de a rendőrségem bejelenteném a helyedben, h visszaéltek az adataiddal. Illetve mikor elhagytad/ ellopták a diákodat, akkor ugye ezt az iskolában be kellett jelenteni, hogy ideiglenes diákot tudj igényelni, stb. Erről nem maradt valami papír, ami bizonyító erejű lenne?

2012. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
a csődtől menekülnek szegénykéim szánd már mg őket.
2012. jan. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha bejelentetted a rendőrségen, hogy ellopták az igazolványodat (másfél évvel ezelőtt, amikor ellopták), és megvan róla az igazolásod, akkor nem kell kifizetni.

Amúgy szerintem nem sok esélyed van, sajnálom.

2012. jan. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hmmm, nem jelentettem be a suliba, mert addigra már nem jártam oda! A rendőrségen ugyan bejelentettem már rég, ugye a személyim miatt, de ott a diákom számát nem írták be, mert én sem tudtam, és mivel már nem voltam sulis, nem foglalkoztam vele... :/

Én aztán nem szánom meg őket, rohadt csaló banda!!!

2012. jan. 9. 09:50
 5/10 anonim ***** válasza:
De ha bejelentetted a rendőrségen, lehet, h nem tudtad a diákod számát, de azt gondolom beleírták a jegyzőkönyvbe, h a diákodat is ellopták, nem? Mert ezzel már mehetsz a bkvhoz talán.
2012. jan. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még nagyon keresem a rendőrségi bejelentést, nem emlékszem pontosan, h a diákomat is ráírattam-e... :/ Nagyon remélem, h igen, nem gondoltam volna, h ilyen előfordulhat, ha már nem érvényes a diákom, és ellopják...
2012. jan. 9. 10:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy bejelentette-e vagy sem. Kérje ki a BKV-tól a pótlékra vonatkozó jegyzőkönyvet, majd jelentse be a BKV-nak azt, hogy az aláírás nem egyezik. Innen a BKV kutya kötelessége a szakértői vizsgálat lefolytatása, ha akarja. Ugyanis a bírságoláskor alá kell írni a papírt...
2012. jan. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ha ez igaz, a jegyzőkönyvet fogom kérni!
2012. jan. 9. 10:20
 9/10 Andizsuzsi ***** válasza:
A jegyzőkönyv minden képpen jó ötlet, mert azon rajta van, hogy mikor történt az eset, és lehet, hogy te bizonyítani tudod, hogy akkor pl. munkahelyen voltál.
2012. jan. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Neked semmit nem kell bizonyítanod, minden bizonyítás a BKV-t terheli.


Ha akarsz vele foglalkozni írj nekik egy levelet, hogy azt sem tudod miről van szó, a lejárt diákod már nagyon régen nincs meg és hagyjanak békén.


Amúgy meg simán dobd ki a levelet, majd elfelejtik és annyi, de ha ügyet csinálnának belőle akkor is ráérsz majd vele foglalkozni, úgyis elvesztik, mert nem tudják bizonyítani, hogy téged büntettek meg (nyilván az aláírás nem egyezik meg)

2012. jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!