Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi lesz, ha leáll a tömegközle...

Mi lesz, ha leáll a tömegközlekedés?

Figyelt kérdés
Megtörténhet?
2012. jan. 10. 12:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Káosz. De úgyis pumpálnak bele pénzt, mint eddig is mindig.
2012. jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Megtörténhet.Valóban káosz.

Ha jól tudom akkor amikor volt a taxis sztrájk az is megbénította a tömegközlekedést.

2012. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudom hogy káosz. De a Káosz után????????
2012. jan. 10. 13:10
 4/17 anonim ***** válasza:
A BKV nem szűnhet meg mert az akkora pénzkiesés az országnak, amit nem bírna ki.
2012. jan. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

Pénzkiesés lenne az országnak?? Most ezt komolyan gondolod??

Az állam ad állandóan pénzt a BKV-nak, hogy működjön.

2012. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, a közlekedés a gazdaság motorja.


Én már felkészültem, előkapartam a biciklimet és megnéztem milyen kerékpárutakon tudok célba érni. Szerencsére nem kell tízkilométereket utaznom.

2012. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudnék biciklivel járni......
2012. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

# 5


Napi 1,5 millió ember jár BKV-val dolgozni.


Ha ők nem dolgoznak akkor szerinted az mekkora kiesés az államnak?


Egy átlag magyar adózik a fizetéséből naponta 3000 forintot az államnak és a megmaradó fizetéséből 27%-ot ÁFA formájába. Vagyis kb 4000 forint / nap / fő.


Ha 1 napig nincs BKV és ez a 1,5 MILLIÓ ember nem dolgozik az 1,500.000 x 4000 forint kiesés = 60 MILLIÁRD forint.


Ha belevesszük, hogy sokan azért eljutnának dolgozni (bár lehet semmit nem érne a munkájuk, ha csak a stáb fele van a munkahelyén...) akkor szerény becslésem szerint a BKV-ból hiányzó pénz kb. 1 hét alatt esne ki az államkasszából.

2012. jan. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Ez igaz.

De nem a BKV-ból jön be az államnak a sok pénz, hanem a dolgozó emberekből, szóval nem a BKV teremti meg, hanem te meg én azzal, hogy dolgozunk. És nem a BKV becsődölése miatt esne ki az az x összeg, hanem abból, ha az emberek nem tudnak bemenni dolgozni.

2012. jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted a kettő között nincs összefüggés?!

A végeredmény az, hogyha az állam hagyja becsődölni a BKV-t akkor rosszabbul jár, mintha tovább pumpálja pénzzel.


A BKV-t még privatizálni sem lehet, mert a tömegközlekedés sehol a világon nem profitabilis. MO meg ugye az az ország, ahol még az a cég is veszteséges, ami mindenhol a világon nyereséges, képzeld mi lenne egy maszek BKV-val...

2012. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!