Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit csinál a kalaúz ha nincs...

Mit csinál a kalaúz ha nincs jegyem és ingyen utazok a vonaton?

Figyelt kérdés
mielött indenki anyázna meg mocskolódna nem utazok ingyen csak kiváncsi vagyok hogy ilyenkor mi a szakszerü eljárás.Az értelmes válaszokat köszönöm szépen.:)
2012. jan. 18. 23:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer jegy nélkül utaztam, mert rossz vonatra szálltam és csak egy adott állomásig volt jegyem, de egy sokkal utána levőig meg sem állt a vonat. Mikor a kalauz mondta, hogy nem jó a jegyem egy ideig értetlenül pislogtam, majd ő kedvesen felvázolta nekem a helyzetet, itt már kínomban és lányos zavaromban azt se tudtam, hogy most sírjak, röhögjek vagy süllyedjek el, aztán végül a második opciót választottam, elmagyaráztam az ellenőrnek, hogy egy idióta vagyok, nem utazom gyakran vonattal stb, ő meg adott egy jegyet attól az állomástól, ameddig nekem elvileg szólt volna a jegyem, szépen kifizettem és kész. Bár ez speciális helyzet asszem.
2012. jan. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer jártam úgy, már bent állt a vonat és mondják mikor indul annyira siettem, nem néztem mennyi az idő, nem akartam sokat várni a következőre, felszálltam. Jegy nélkül 1megállót mentem és az út felénél jött a kaller. Szerencsémre pont olyan blúz volt rajtam. Kérdi jegy? Elmondtam neki, mennyire siettem mosolyogtam. Annyit mondott, milyen rossz nekem és mit csináljon, de elengedett! Mosolygott. (volt nálam pénz, még se kérte)
2012. jan. 19. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A kalauztól is vehetsz jegyet.

Amúgy meg, pl. Dunaharasztin nincs jegyárusítás, így a vonaton tudod csak megvenni a jegyet.

Bár igaz, itt is van egy kiskapu, mármint ha (nem rögtön) Soroksár után jön, akkor én, a BEB bérletemet mutatom csak fel ő neki, oszt jó napot!

2012. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én ingyen utazok.
2012. jan. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%

Ha olyan állomáson szálltál fel hol nincs, vagy szünetel a jegykiadás, akkor pótdíj nélkül vehetsz jegyet a vonaton is.

Ha olyan helyen szállsz fel ahol van jegykiadás akkor tá. menetjegy addig amíg utazol plusz 2600 Ft pótdíj.

Ha nem tudod kifizetni akkor utasleadási lapot állít ki. Ehhez kell a személyi, lakcímkártya, mert csak ezek alapján lehet kitölteni(bemondásra nem). Ez tá. menetjegy plusz 8000 Ft pótdíj, de ha 3 napon befizeted akkor csak 2600 Ft pótdíjat kell fizetni. Ha nem adod át az iratokat a köv. állomásra rendőrt hívhat, onnantól ők intézkednek.

2012. jan. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra vagy kíváncsi, hogy a kaller elkérheti-e a személyidet... szerintem nem. Viszont ahogy már fentebb is írták, 1-2 megállóval odébb a rendőr fog leszedni a vonatról. Vele szemben nem ellenkezhetsz, és a máv bünti mellé kapni fogsz egy ajándék szabálysértési eljárást is, aminek a végén perkálhatsz :D

Ez nem tuti, hogy így van, szal vki szakavatott erősítse meg, vagy cáfoljon... :D

2012. jan. 29. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
83%
Utazhatsz ingyen.ha nincs szülő veled és pénzed sincs és nem abba a városba laksz akkor KÖTELESEK haza szállítani büntetés nélkül.vagy max ha a szülő ott van az állomáson ahol laksz akkor lehet ki fizetetik de ha jó fej a kalauz akk semmi. Tapasztalat. Testvèrem így járt és anyám bèszélt rendőrökkel is meg a vasútállomáson is valakivel és ők mondták semmi gond kötelesek hazaszállítani ingyen ilyen esetbe
2014. aug. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!