Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha befizetem a 8000 Ft pótdíja...

Ha befizetem a 8000 Ft pótdíjat postán, ugye nem tudnak rám újabb büntetést kiszabni, amiért korábbi állításommal ellentétben nem mutatom be a diákomat? Vagy van esetleg más megoldás pl. iskolalátogatási igazolás?

Figyelt kérdés
Diákjeggyel utaztam a buszon, de az ellenőr kiállított nekem egy csekket, mert nem volt nálam igazolvány. Felírta a papírra, hogy otthon hagytam, amit alá is írtam, de mint utólag kiderült, egyáltalán nincs meg a diákom. A 15 napos határidő lassan lejár, már nem tudom az ideiglenes diákigazolvány-igénylést sem elintézni.
2012. jan. 30. 16:34
 1/3 tetro ***** válasza:
Ideiglenes diákot azonnal kiállítanak. Ha a pótdíjat befizeted, akkor nem kell a diákat bemutatnod.
2012. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 darujev ***** válasza:
A hónap eleje óta nem ideiglenes diákot adnak, hanem egy igazolást állít ki a tanintézmény amit 60 napra adhatnak, ez esetben a négyes pontnál "az oktatási igazolvány kiállítása folyamatban" pontot húzzák alá. Az utólagos bemutatás egy lehetőség, ha valaki az ellenőrzéskor nem tudta bemutatni a szükséges iratokat. Ha a pótdíjat kifizetted akkor már ezért nem büntethetnek.
2012. jan. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs semmi gond. Bemész suliba, kérsz egy igazolólapot ami igazolja hogy jogviszonyban állsz (febr. 6-ig nem lehet diákot igényelni), kinyomtattatod az iskolatitkárral a levelet amit kapott arról hogy febr. 6-tól lehet diákot igényelni az okmányirodákban (kellett kapnia, kavarás van az igényléssel). Ezekkel szépen beballagsz a volánhoz (vihetsz mellé iskolalátogatásit is plusznak), és előadod hogy elhagytad a diákodat, február 6.-ig nem lehet igényelni, ezek a papírjaid vannak, jogviszonyban állsz. Kb 20x elismétled, addigra felfogja a bent ülő emberke hogy mi a helyzet és a) sztornózza , miután befizetted a bemutatási díjat b) hívja a főnökét, akinek még egyszer elő kell adnod az egészet. Szívózni fog veled mindenki, de ha elég sokszor és határozottan ismételgeted a dolgokat egy idő után rájönnek hogy nem hagyod magad, és elengedik.


Engem vonaton büntetett meg a kaller, ugyanígy 8000ft-ra, de ezzel a módszerrel sikerült másfél óra és egy súlyos testi sértés kilátásba helyezése után sztornóztatnom.

2012. jan. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!