Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megállókban tilos a dohányzás...

Megállókban tilos a dohányzás tavaly nyár óta. Mégis azt tapasztalom, hogy egyre többen rágyújtanak. Szerintem ez felháborító. Ti mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
jaja én is azt néztem egyik nap :D én se cigizek..de látom sok emberen hogy le sarja :D
2012. febr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Félreértés ne essék, nem vagyok dohányos, zavar is a cigifüst, de én azt tartom felháborítónak, hogy aki tegyük fel dohányos, és szeretne rágyújtani, lassan már sehol sem teheti ezt meg. Kit zavar, ha egy étteremben, kocsmában pl. van dohányzó és nem dohányzó részleg? Aki nem szereti a füstöt, vagy kisgyerekkel van, stb, az menjen a nem dohányosba, aki cigizik, legalább addig menjen át a dohányosba, vagy a szabadba.

Ezzel a sok korlátozással nem érnek el semmit, nem lesz tőle sem a dohányos, sem a légszennyezés kevesebb. A sok sok milliót, amit feleslegesen ilyen dolgokra költenek, költhetnék inkább arra, hogy a gyárak, gépjárművek kevésbé legyenek környezetszennyezőek, hogy rendbejöjjön az egészségügy, az oktatás... százak, ezrek élete és sorsa múlik azon, hogy milyen tanár tanítja neki valamely tantárgyat... miért nem fektetnek erre nagyobb hangsúlyt?

Miért az átevezgetések és a dohányosok mindenhonnan való kitiltása a fontosabb?

2012. febr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 /Anita_'94/ ***** válasza:
0%
Engem nem háborít fel.
2012. febr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Egy busz jobban füstöl , mint az összes dohányos a megállóban ...
2012. febr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Én undorítónak találom, pedig én is dohányzom. Amikor még nem volt tilos, akkor sem álltam be a megállóba, hogy a másik orra alá fújjam a füstöt, vagy ha nagyon kevesen voltak, akkor esetleg, ha nem arra vitte a szél. A másik, mikor a végállomáson a busz mellett szívja a barom, hadd szálljon be a buszba is, és mindenki azt szívja.


Ha elkülönített rész van az éttermekben, stb., akkor az tényleg maradhatott volna, azt én sem értem, de ahol a nem dohányosnak nincs választása, ott ne kelljen már más bűzét-füstjét szívni! Olyan, mintha a másik orra alá finganék. Ahhoz is jogom van, mégis pofátlanság.

2012. febr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Normális dohányos a tiltás előtt se gyújtott rá a megállóban, vagy csak úgy, hogy senkit ne zavarjon a füst. A bunkókat meg várható volt, hogy tartósan a tiltás se fogja visszatartani. Ez csak arra volt jó, hogy majd jól meg is lehet bírságolni őket, szóval pluszbevétel.

Bár nem tudom, mit akarnak még, egy doboz cigi előállítási ára kb. 150 Ft, most 600 Ft-ért adják, azaz 300%-os adó van rajta. Nyárra ezt felemelik 1000 Ft-ra. Egy átlagos dohányos ma havonta befizet 13-14 ezret jövedéki adóba, nyárra ez 25 ezerre emelkedik. Emellett komolyan megéri az a pár tízezres bírság?

2012. febr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gusztustalan szokás. A pályaudvarokon is tilos, mégis rengetegen rágyújtanak ott is. (N)
2012. febr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
egyebkent a megalloban nem tilos a dohanyzas.....pont a multkor volt rola egy riport a fokuszban,amikor lefenykepeztek egy bkv ellenort hogy az is bagozott a megalloban.......ott mondtak hogy a megallo teljes hosszaban a padkatol szamitott 2meteres savban tilos csak dohanyozni....azon kivul szabad....csak akkor nem ertem a rendeletet mert ennek igy semmi ertelme....kb annyit er igy ez a torveny mint kan disznon a csecs :D......
2012. febr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2012. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem sírj reggeltől estig és akkor majd minden jó lesz.

Tegyél fel még 10 ilyen kérdést attól is megjavul minden.

Én már ettől a kérdéstől is leszoktam a cigiről. Nagyon ügyes vagy.

2012. febr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!