Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi lenne a legjobb megoldás,...

Mi lenne a legjobb megoldás, hogy pénzügyileg a legjobban kijöjjek?

Figyelt kérdés

Kb. Heti szintem az ország egyik végéből utazok a másikba. Diákkedvezményem van. Vonattal 500km-t utazok, ehhez hozzájön még a buszjegyem ára, amit a vasútállomástól a lakóhelyemig teszek meg. Szóval 1 hétvége kb. 10.000Ft, ami csak az utazás oda-vissza.

Egyetemista vagyok és sajnos önellátó.


Nézegettem már a havi bérleteket, de az nem hiszem, hogy jó, mivel nem mindig tuti, hogy haza tudok menni annyiszor abban a hónapban, hogy megérje, vagy legalábbis ne fizessek fölösleges és súlyos pénzösszegeket ki.


Diákkedvezményen kívül van más megoldás amit igénybe vehetek? 90%os kedvezményben nem részesülhetek? :) ( mondjuk attól, hogy diákként önellátó vagyok, és ezt igazolni is tudom. Betegségem nincs.


Igazából azért érdekel ez a kérdés, mert:

- túl drágának tartom az utazást ( főleg az ár-érték arány miatt)

- ha utazok, mindig azt látom, hogy minden 3. embernek van 90-es jegye. Még a nem magyar állampolgársággal rendelkező, magyar nemzetiségűek is utazhatnak 90essel, igaz, évente 4szer azt hiszem. Már ez is nagy segítség lenne nekem. Félre ne értsetek, nem sajnálom senkitől a kedvezményét, csak az érdekelne, hogy az én esetemben van e valami megoldás. :)


2012. febr. 16. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom a megoldást .

Annyit viszont hozzáfűznék , hogy nekik jár a kedvezmény , a magadfajtának meg nem . Ez szánalmas....

2012. febr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a 90%-os kedvezményt akkor kaphatnál, ha magasabb összegű családi pótlékban részesülnél vagy valamilyen komoly betegséged lenne. Azt pedig hogy ki jogosult a 90%-os utazási kedvezményre, azt szerintem nézd meg a Volán vagy a MÁV honlapján, mert ott le van írva. Ha önellátó vagy, akkor csak akkor kapnál 90%-ot ha kevesebből élsz, mint a mindenkori minimálnyugdíj havi összege.
2012. febr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg egy jóval közelebb lévő oktatási intézménybe való átjelentkezés lenne a javaslatom, mert a helyzet ismerős, más megoldást -sajnos- a mostani árak alapján nem látok.
2012. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szimplán felesleges minden hétvégén hazajárni :) bőven elég 5-6 hetente, én is így teszem :) ha mellé hétvégére vállalsz valami melót még az anyagiak is javulnak!
2012. febr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen messziről miért kell minden hétvégén hazautazni? Vagy miért kell az ország másik felén tanulni? Utazz haza csak minden második hétvégén! Más megoldás nincs.
2012. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Telekocsi rendszert nézted már?

[link]

2012. márc. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!