Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonat hogy visszaváltás...

Vonat hogy visszaváltás lehetséges? Ha igen mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kerestem de a MÁV hivatalos weboldalán nem találtam meg. Ha valaki tudja a kérdésben leírtakat légyszi segítségen és ha tudja hol van a hivatalos leírás linkelje be! Nagyon köszönöm előre is!



2012. febr. 16. 16:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Jegy visszaváltás akart lenni bocsi
2012. febr. 16. 16:44
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Saját tapasztalat alapján csak úgy lehetséges, ha az utazás napján lepecsételteted a jegyet az induló állomáson, hogy lemondasz utazási szándékodról. Utána bizonyos kezelési költségek levonása után visszaadják a jegy árát. Ráadásul időpontot se lehet módosítani, tehát ha ezt nem tetted meg, akkor mondjuk úgy, hogy támogattad a mávot, hogy kisebb legyen a vesztesége ellenszolgáltatás nélkül. Mindezt a XXI. században.
2012. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmit pecsételtetni.


A menetjegy érvénytartamán belül annak kiindulási állomásán váltható vissza. Pl egy Keleti-Győr jegy Keletiben váltható vissza érvénytartamán belül.

Oda kell menni a pénztárhoz, megmondod, hogy vissza szeretnéd váltani ezt a menetjegyet, majd kezelési költség levonása mellett visszaadják az árát. A kezelési költség 20% max 1000 ft.

2012. febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Első vagyok. Ha retúrjegy volt, akkor kell a pecsét, mert a vásárlás helyén nem fogják visszaadni az árát. Tapasztalat. Vidéki megyeszékhelyről mentem fel Budapestre. Közben kiderült, hogy az egyik rokonom is arra jár, így felajánlotta, hogy hazavisz kocsival. Másnap mentem a vasútállomásra, hogy visszakérjem a hazaút árát, erre ott közölték, hogy nekem Pesten pecsételtetnem kellett volna. Így vesztett egy utast a MÁV, mert én biztos, hogy soha többet nem utazok velük. Az sem érdekel, ha csődbe mennek. Rákérdeztem az ügyfélszolgálaton, hogy akkor legalább miért nem lehet az érvényességi időpontot módosítani, hogy valamikor a közeljövőben felhasználhassam, mondanom se kell, értelmes választ nem kaptam. CSAK. Ennyit. Mindezt a XXI. században, többek között az én adómból is.
2012. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Tudom, hogy régi bejegyzés, de ide kell írnom az utolsónak...Jó nagy helyességet ír...még jó, hogy nem adták vissza az árát a jegynek...akkor mindenki menne a kezeletlen menetjegyével és kérné vissza a pénzt, akkor is ha a MÁVal utazott...tök logikus, h nem adták vissza a pénzt...pfff
2016. márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mármint hülyeséget, nem helyességet írt... :-)
2016. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha 240km-t meg tudtam volna úgy tenni, hogy egy kalauz sem kéri el a jegyemet, akkor az egyrészt nem az én szégyenem, másrészt akkor lepecsételt jeggyel is menne. Maximum ha jött volna a kalauz, akkor azt mondtam volna neki, hogy meggondoltam magam és mégis a vonat mellett döntöttem. Nagyon bírom, hogy ebben az országban az a hülye, aki becsületes, mert mindenki abból indul ki, hogy itt aztán mindenki trükközik. Jobb helyeken mindenki ártatlan addig, míg az ellenkezője be nem bizonyosodik, nálunk meg pont fordítva.
2016. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!