Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak meg fognak büntetni vagy...

Csak meg fognak büntetni vagy le is szállítanak majd a vonatról?

Figyelt kérdés
Ha Pestre akarok menni vonattal de mondjuk kb csak az út 1/3-ig veszem meg a jegyet(nincs pénzem a teljes jegyre) és utánna kap el az ellenőr akkor mi fog történni? megbüntet 2600-ra és maradhatok fent a vonaton vagy le is kell szállnom a következő állomáson?

2012. febr. 18. 13:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt nem ertem... a teljesaru jegy olcsobb, mint a buntetes.
2012. febr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de nekem most nincs pénzem, pár napon belül már lesz
2012. febr. 18. 14:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2600+menetjegy ára akkor ha a helyszínen fizetsz.

Amúgy 8000Ft+menetjegy ára és még le is szállít.


Ha nincs pénzed maradj otthon. Ez nem a szeretetszolgálat.

2012. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha utána is vonaton maradsz, akkor sajnos le kell, hogy szállj. Tehát választhatsz a büntetés és a leszállítás között.
2012. febr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ha utána lesz pénzed, akkor kérj kölcsön, és pár nap múlva megadod. sztem biztos van olyan ismerősöd, aki nélkülözni tudna pár napig 2-3000 ft-ot.
2012. febr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

kérlek a kérdésre válaszoljatok de kritizáljatok, sajnos ilyen rossz helyzetbe kerültem, hogy még a menetjegyet sem tudom kifizetni, senkinek sem kívánom ezt


én ezt olvastam a máv honlapján:

"2./ A megállapított menetdíj (viteldíj) vagy menetdíj és pótjegy díján felül 2.600 Ft pótdíjat (34.1.0.000) fizet a vonaton az, aki


a) menetjegy nélkül vagy érvénytelen menetjeggyel a vonatra felszállt,

jegyvizsgálat"


3./ A megállapított menetdíj vagy pótjegy díján felül 8.000 Ft pótdíjat (34.3.0.000) fizet az, aki

c) a menetdíjat, viteldíjat, pótdíjat a vonaton vagy 3 munkanapon belül nem

fizeti meg,"

ezek szerint ha 3 napon belül befizetem majd a pótdíjat akkor csak 2066 lesz, a kérdés tehát csak az, hogy leszállít-e

2012. febr. 18. 15:18
 7/14 A kérdező kommentje:
helyesen írva: de ne kritizáljatok
2012. febr. 18. 15:18
 8/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy leszállít.

Amúgy 2600-ért egy napijegyet váltanál, és utazgatnál fel-alá a bűntetéssel...

2012. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ha leszállít, az nem mentesít a büntetés alól, meg kell adnod neki a nevedet, címedet, ahova postázzák a csekket (és az az együttműködés megtagadása miatt még drágább lesz). Nem vagy köteles oddadni a jegyvizsgálónak a személyidet, meg a lakcímkártyádat, de ekkor rendőrt fog hívni, aki az állomáson fog várni Téged, ahol leszállítanak, és a rendőr már igazoltathat, tehát ugyanúgy megkapod a csekket.


Tehát hamost nincs pénzed, de lesz, akkor szerintem kérj kölcsön, mert a büntetést nem lehet megúszni... :(

2012. febr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"tehát ugyanúgy megkapod a csekket. "


És még +8000 forint bűntetést az eddigieken túl, a rendőri intézkedésért.

2012. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!