Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jár másmilyen szerelvény is a...

Jár másmilyen szerelvény is a metróban, mint azok, amik utasokat szállítanak?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen tudom a választ, mert láttam más milyet azután, hogy elment az utolsó személyszállító, de engem az érdekelne, hogy mi célból közlekedik, mit szállít pontosan, honnan-hová, és menetrendszerű-e. Ez utolsót mondjuk gondolom, hogy nem. Valami állványokat láttam szállítani a platós vagonjain. Milyen mozdony húzza?
2010. márc. 2. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
A karbantartóknak is el kell jutni valahogy a munkahelyre,az állomásokhoz, az alagútban is van tennivaló!
2010. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pl a mozgólépcsőkhöz szállítanak alkatrészeket..stb

A ÉDnek 2 akkumulátoros villanymozdonya van, a KNY-nek meg dízelmozdonya(i?) vannak. De az aksis mozdonnyal nem hiszem, h közlekednének az alagútban, azokat a szerelvények mosásánál alkalmazzák. Bár ki tudja..? Esetleg egy mkv :)

2010. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hú, ez már valami, kösz a válaszokat. Amúgy honnan tudod ezeket, második válaszoló? Az mkv = metrókocsi-vezető?
2010. márc. 4. 21:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

mkv= motorkocsi-vezető


Én is civil vok, de a BKV-figyelő metró szakmai topikjában nagyon készségesen válaszolgatnak a leghülyébb kérdésekre is, onnan tudok némi kis dolgot a metró-üzemről :)

ez a régi, sokkal átláthatóbb oldal:

[link]


Ez meg az új:

[link]


Üdv

2010. márc. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!