Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van már aki megkapta a nyugdíj...

Van már aki megkapta a nyugdíjas szelvényt?

Figyelt kérdés
Azt a karikás papírt. Mindig megérkezik március első napjaiban, most pedig még senki nem kapta meg az ismerőseink közül.
2012. márc. 11. 09:20
 1/7 darujev ***** válasza:

Engem mondjuk pár évtizedig még nem fenyeget, hogy kapjak, de azt tudom mondani, hogy február végefelé már többeknek megvolt és azóta is egyre több van már kint az embereknél. Mindenesetre még majd' három hét van amin belül meg kéne kapni. Valaki talán olyat magyarázott nekem, hogy akiknek postás viszi a nyugdíjat akkor megkapják, a többieknek megy lassabban, nem tudom.

Viszont idéntől kormányunk döntéseinek köszönhetően elveszti a jogosultságát rá, mivel nyugdíjukat mostantól nem nyugdíj, hanem csak ellátás. A korkedvezményesek (katona, bm vagy akár bányász) bukták és pl. a rokkantnyugdíjqsoknál is variáltak

2012. márc. 12. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem múlt e 62 éves, akkor nem is fog kapni. Amúgy februárban szokás küldeni a nyugdíjjal együtt. Persze, ha átutalással jön, akkor postai úton is jöhet.
2012. márc. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
61, töltötte februárban, rokkant nyugdíjas és azt a határozatot küldték, hogy nem változik az ellátmányban semmi ugyanazon a címen kap mindent tovább.
2012. márc. 12. 23:27
 4/7 darujev ***** válasza:

[link]


Szép hosszan leír gyakorlatilag mindent. Eszerint:

A saját jogú rokkantsági nyugdíj 2012-től rokkantsági ellátás vagy rehabilitációs ellátás

2012. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 darujev ***** válasza:

Bocs, folytatás.. Telóról néha nehézkes vagyok.

Szóval a rokkantnyugdíj eszerint átneveződik, így elvileg nem jogosultak. A rehabilitációs járadékként maradó része viszont csak fokozatosan fut ki. Mindezek mellett én láttam már olyat aki elmondása szerint rokkantnyugdíjasnak mondta magát és volt új karikása.

Esetleg egy telefont megérne a történet a nyugdíjintézet felé, gondolom van valami elérhetőségük.

2012. márc. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy rokkantnyugdíjasnak sem jár, ennek ellenére a rokkantnyugdíjas haverom megkapta februárban.
2012. márc. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem nagyon remenykedunk tegnap a hirkereso.hu oldaln pont volt róla cikk, valószínűleg nem jar, de van egy kicsit idősebb rokonunk még ő sem kapta meg.Hasonló betegséggel.
2012. márc. 14. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!