Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg megszűnt a Dacia...

Tényleg megszűnt a Dacia Nemzetközi Gyorsvonat?

Figyelt kérdés
Mert az Elvira listájában nincs a Keletiből 05:10-kor induló vonat...
2012. márc. 17. 19:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ausztria felé csak nyári menetrendben közlekedik.
2012. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Aha, köszi:) És ez mindig is így volt?
2012. márc. 17. 19:10
 3/16 A kérdező kommentje:
Holnap akartam Győrbe menni vele... :( Na mindegy, megy a személy is, csak annak rosszabb a menetideje, meg azok a Flirt ülések nem a legjobbak...
2012. márc. 17. 19:11
 4/16 A kérdező kommentje:

[link]


"A Dacia nemzetközi gyorsvonat csak a karácsonyi-újévi és a nyári csúcsidőszakban közlekedik a Bukarest-Budapest-Bécs útvonalon. Az év többi részében Munténia nevű gyorsvonat közlekedik Budapest és Bukarest között."


megtaláltam... kár. remélem a buszt nyomatják, vagy lesznek magáncégek, várom már... :) utálom a vonatot:D

2012. márc. 17. 19:14
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Én meg remélem, hogy megszűntetik végre a Bp-Győr buszjártokat :)

Kezd már sok lenni, hogy a párhuzamoságok megszántetése jelszóval elkaszálják a vonatokat, de a párhuzamos buszokat meghagyják ott is, ahol gyakorlatilag 30 percenkémt van valamilyen vonat...

2012. márc. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Megoldás szerintem: a nemzetközi vonatokat és csak a SZEMÉLY vonatokat meghagyni, a buszt pedig besűrűsíteni, komfortosabb, újabb, klímás, kényelmesebb... Autópályán tempo100-al 95 perc alatt ott van Népligetből, a gyorsvonat pedig jó esetben 105 perc, és akkor jönnek még az állatgázolások, felsővezeték-szakadások/lopások, és még sorolhatnám...:D
2012. márc. 17. 20:17
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

"Autópályán tempo100-al 95 perc alatt ott van Népligetből, a gyorsvonat pedig jó esetben 105 perc, és akkor jönnek még az állatgázolások, felsővezeték-szakadások/lopások, és még sorolhatnám...:D"


Aha...:) És amikor egy gyorsvonaton ül 3-400 ember arra indítasz 8 buszt? De ha ebből csak 200 utazik faltól falig akkor is 4 busz. 4 buszsofőrrel, 4 busszal.


1x utaztam busszal győrbe. 3 busz ment, én a hátsóban voltam, csak félig volt első kettő tele. A kosztolányin bedöglött a 2. busz hát nincs mit tenni felszálltak hozzánk. ÁLLÓ utasokkal dugig az autópályán! Több mint 2 óra volt az út a Kosztolányitól Győrig.

Azt a borzalmat még ellenségemnek sem kívánom.


Vonaton ugyan klíma nincs, de "Tempó 120-as"( :D ) ha GySEV szerelvény van akkor "Tempo 140-es". Ha olyan kedvem van sétálok egyet, elmegyek a mellékes helyiségbe, vagy épp összeülők 4 ismerőssel és filmezünk.

A buszon örültem, hogy nem szülők meg abban a szülőpózban amiben ültem. Férfi létemre...

2012. márc. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azt már meg sem említem, hogy hiáby rendszeres bérletes utazó vagyok, utoljára lassan 1 éve kerültem bajba a vonaton, és akkor is jó előre szóltak róla a kalauzok: Tata előtt az ívben egy faszi megunta az életét és egy tehervonat elgázolta. Amiatt kellett várakozni 15 percet, mert csak 1 vágányon volt forgalom...
2012. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát, nekem még a busszal soha nem volt gondom, de 2x mentem vonattal, egyszer őzet gázoltunk: 20 percig a semmiben, egyszer meg vezetéklopás: 90 percig állás a pusztában. Hát, nekem eléggé elment a kedvem tőle, a Daciát is csak kényszerhelyzetben akartam, mert korán kellett, az első busz meg 8:30-kor megy...:D
2012. márc. 17. 20:34
 10/16 A kérdező kommentje:
Mindenesetre nem szívesen szembesülnék veled az utcán, rendesen összevesznénk, én meg békés ember vok, csak elmondtam a véleményem:D de ha az államnak nincs pénze a buszra, akkor adja oda OrangeWaysnek, meg hozzá hasonló magáncégeknek, ők az adókkal csak a pénzt hozzák a konyhára... Nem a Volánbuszok megszüntetésével van bajom, a buszközlekedés megszüntetésével van bajom, tökmindegy nekem, hogy a fejtámlán mely cég logója látható:D
2012. márc. 17. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!