Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért utaznak ingyen a MÁV...

Miért utaznak ingyen a MÁV dolgozók és hozzátartozói a vonaton?

Figyelt kérdés
Van más területen olyan állami dolgozó (közalkalmazott/k.tisztviselő), akik a munkaadójától ekkora kedvezményben részesül?
2012. márc. 31. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
A BKV.
2012. márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor régen ez plusz juttatásként járt . A bányászok szenet kaptak, az áramszolgáltatónál a villanyra volt kedvezmény, és így tovább.
2012. márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

En ugy tudom, h e mogott az all, h probaljak megelozni a kummantast.

Tehat most ha nem adnak akkor is ingyen fog utazni, mert ismerik egymast es meg lehet oldani okosba.

De amugy tenyleg igy van a tobbi munel is.

2012. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden munkahely ad kedvezményeket , juttatásokat.A MÁV ezt adja.A Mercedes étkezési jegyeket ad és ha új Mercedes autót veszel akkor kapsz rá kedvezményt.
2012. márc. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Ez egykoron béren kívüli juttatás volt. Sokáig a bértárgyalásokon a MÁV ütőkártyája volt az, hogy kevés béremelést kaptok, de kaptok szabadjegyet...


A dolgozók ingyenes utazása érthető: A dolgozók 80-90%-a nem azon a településen dolgozik, ahol lakik, az ő bejárásukat a MÁV-nak min. 86%-ban meg kell térítenie. Ha ezt tényleg pénzzel megtérítenék és papírozni kellene-elszámoltatni-kiutalni-könyvelni... Jóval nagyobb költség lenne a cégnek, mint adni ingyen és kész. És emellett a dolgozó akkor tudná csak hazsnálni amikor épp nem dolgozik. Az pedig ugye alaposan korlátozott...


A családtagok kedvezményét én is megszűntetném mint leendő mávos. Esetleg valami évi 4x-i 50% kedvezményt kaphatna a család és slussz.



Amúgy most is rengeteg kedvezmény van a cégeknél:


Egyik nagy országos barkácsáruháznál pl. évi 1 millió ft-ig 50%-kal vásárolhatnak a dolgozók. És vissza is élnek vele: ha egy szimpatikusabb vásárló jön akkor megbeszélik vele, hogy ha nem sürgős, ráér 1-2 nap múlva a cucc akkor részesülnek a kedvezményből. Azaz egy 1 milliós vásárlás a vásárlónak csak fél milla és mondjuk zsebbe még 200 a dolgozónak. Cserébe nyert 300-at...


Villamosipari dolgozóknál is olcsón jön az áram...

Postásoknál ingyen levél kedvezményes csomagküldés...

Sorolhatnám még.

2012. márc. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Én WC-s néni vagyok és ingyen pisilhetek!

Ezt is sajnálod tőlem?

2012. márc. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A nagynéném moziban dolgozott. Ha nem is mindig, de azért párszor ingyen mehettem be, vagy kaptam ingyen kukoricát. Sok cég ad kedvezményt a dolgozóknak. Gondolom a bankosoknak nincs a saját bankjukban számlavezetési díj.
2012. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én is igy utazok és szerencsésnek mondom magam:)

szerintem ha te is ilyen cipőben lennél te sem örülnél ilyen kérdéseknek hogy miért,meg hogy minnek van,mért nem szüntetik meg ,stb...!:)

2012. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!



Én vasutas vagyok és nekem nem kell jegyet venni. Nagyon jó és a családomnak sem.


36F

2012. ápr. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyik kollégám 150,másik 130kmrol jár fel pestre dolgozni. S ezt egy hónapban 14 15-ször.S munka után haza,mert a család gyerekek várják.. most ezt számold ki mennyi lenne..Meg gyorsvonati pótjegy stb stb.. attól h dogozók vagyunk nem sok kedve van munkától függetlenül még 2 3 órát utaztatni

S fizetni,elmenne a fizetése a munkába járás miatt

2016. júl. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!