Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van az, hogy csomó...

Miért van az, hogy csomó ember nem képes menetiránynak háttal ülni?

Figyelt kérdés

Számomra ez felfoghatatlan, mivel én teljesen immunis vagyok bárhogy ülök a menetirányhoz képest.

Vagy ez olyasmi, mint a tériszony? Van akinek van, van akinek nincs?

És aki ilyenkor rosszul van, az mit érez? Elszédül? Hányingere lesz?

Bocs, lehet hülyének nézni, de nekem ez tényleg furcsa. (Jó, könnyen beszélek, 5 éve utazom rendszeresen minden hétköznap oda-vissza vonattal, már bőven megszoktam, de nekem az elején sem volt gond.)



2012. ápr. 9. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Ezekre én is immunis vagyok, a vonaton nem cak menetiránynak háttal tudok utazni, aludni hanem még állva is. xD
2012. ápr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Valaki csak azt mondja hogy érzékeny rá holott ugyan az mintha menetiránynak néznél .Ráadásul sokkal biztonságosabb menetiránynak háttal ülni mivel hirtelen satuféknél nem fogsz előre esni vagy szállni :D
2012. ápr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Még egy dolog. Az hogy érzéken-e rá az csak az agában dől el mint gondolat hol ott nem is érzékeny rá csak beképzeli magának. Tünetek megvannak de nincs tőle baja
2012. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Kis korom óta rosszul voltam a buszon (pl osztálykirándoláskor), minden úton hányingerem volt...

Ezt szerencsére kinőttem, én is nap mint nap utazok buszon (1 óra oda, 1 vissza + BKV), már nincs bajom az utazással, de háttal még mindig nem tudok ülni... Párszor próbálkoztam vele, de mindig rosszul lettem, felkavarodott a gyomrom, főleg, ha még meleg is volt a buszon. Viszont vonaton kicsit jobb a helyzet, lehet hogy azért, mert a vonat nem kanyarodik, vagy általában kevesebbszer áll meg.

2012. ápr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Nekem az a felfoghatatlan, hogy az emberek hogy nem tudják ezt megérteni. Ennyire nincs beleérző képességetek, vagy mivan? Szerontem az emberek 99%-nak hányingere lesz, ha háttal ül. Buszon főleg, mert ott alapból kanyarodik össze-vissza. A vonat az fika már megbocsáss kérdező. Úgy beszélsz, mint egy 5 éves, h nem tudod mi lesz, hogyha vki háttal utazik -.-" mégis mi lenne, 2 feje nő?
2012. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
nekem sincs semmi bajom háttal ülésnél,sőt én azt kedvelem!:) 4éve utazok minden nap vonattal:) de én is ismerek emberkéket akik háttal ülve a vonaton rosszul lesznek...:/
2012. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Én se tudok háttal utazni...
2012. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

én tudok úgy utazni, nem leszek rosszul, vagyis egszer rosszul lettem, de akkor megvolt bennem a kellő alkohomennyiség, csak nem szeretek úgy utazni mert ott nem tudok aludni.

1 órát megyek haza busszal, általában ha nincs olyan ember akivel az egészet végigbeszélem akkor zene be világ ki és alszok.

meg azért sem szeretem mert a busznak csak az elején van 2x2 ilyen ülés, és ha odaülök olyan mintha mindenki nézne, meg nem tudsz hova nézni csak ki az ablakon.

2012. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Én rosszul leszek, főleg reggel. De muszáj vagyok leülni, mert ha állok, még rosszabbul leszek a buszon. Szóval ha háttal kell ülnöm, akkor 5 perc után már elsápadok, lever a víz, hányingerem lesz...
2012. ápr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Én egyszer kisebb koromban ültem menetiránynak háttal, és hánytam, mint állat. Folyamatosan szédültem, kavargott a gyomrom és mikor hazaértem, kihánytam mindent. :( És ez nem attól függ, hogy 5 éve, vagy 10 éve utazol vonattal. Én is utazom vonattal is, busszal is és nem bírok háttal ülni. Szóval vannak ilyen emberek. De neked is van biztos olyan tulajdonságod, amit mások néznek így, elámulva. :)
2012. ápr. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!