Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most mégis melyik számot...

Most mégis melyik számot írjam rá a tanuló vonatbérletre? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A diákigazolványon két szám is van: az oktatási azonosító (7-es számmal kezdődik) és egy másik (1-es számmal kezdődik, a vonalkód alatt).

Eleinte a 7-es számmal kezdődőt írtam a bérletre, de az egyik kalauz belekötött, hogy az 1-es számmal kezdődőt kell. Amikor ma jöttem haza, egy kalauz az 1-es számmal kezdődőbe kötött bele, hogy az nem jó. Most mégis melyiknek van igaza? Kérlek, segítsetek! :/



2012. ápr. 12. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A nap melletti "Azonosítószám"-nál lévőt!
2012. ápr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)) már úgy felb*szott, hogy egyik ezt mondja, a mási, azt. na, remélem ezekután nem kötnek majd bele :)
2012. ápr. 12. 17:13
 3/12 anonim válasza:

Bocsi, hogy beleszólok , de a vonatbérletre(nekem is van) "Diákig.szám"-ot kell írni, ami 1-essel kezdődik és a vonalkód alatt van, ami 7-essel kezdődik az az OM azonosítód (rajta van az OM kártyádon) és azt csak akkor használhatod ha még nem érkezett meg a diákod, csak ideiglenesed van.

Ez a Máv honlapján is van:

Abban az esetben, amikor a diák ideiglenes diákigazolványt kap, vagy tanintézetváltás miatt küszöbön áll a diákigazolvány cseréje, esetlegesen az igazolvány érvényessége a bérlet érvénytartamán belül lejár, a későbbi félreértések elkerülésére - vagyis, hogy a később kiállított igazolványtól eltérő, vagy kettő igazolványszám kerüljön a bérletre - a diáknak a mindig állandó OM azonosítószámot kell rávezetnie a diákbérletére. Ebben az átmeneti időszakban nem csak a diákigazolványt, hanem az OM azonosító kártyát is fel kell mutatni a jegyvizsgálat során. Mindaddig az OM azonosítót kell a bérletre ráírni, míg a diák az állandó diákigazolványát meg nem kapja.

2012. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
utolsó: köszi, szerintem is azt kell ráírni, de már nagyon elegem van a kalauzokból.. -.-" szerintem holnap szolnokon az információnál, megkérdezem, hogy mégis melyiket fogadják el, mert ez már nem állapot, hogy az egyik kalauz ezt mondja, a másik meg azt. Esküszöm, ha nem lennék rákényszerülve, soha nem járnék vonattal -.-" xD
2012. ápr. 15. 14:25
 5/12 anonim ***** válasza:
hova jársz iskolába? :D
2012. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
közgé :D
2012. ápr. 15. 15:06
 7/12 anonim ***** válasza:
hm, jövőre én lehet az épfába járok majd, idén végzek egy szakkal aztán ha felvesznek megyek oda
2012. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
a közgébe végzel egy szakon, vagy hol? :DD
2012. ápr. 15. 15:24
 9/12 anonim ***** válasza:
dehogy :D Szentesre járok most, és ott. 13adikos vagyok. Ha ezt a szakmát leraktam, oda megyek, ha úgy jön össze :)
2012. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szia! 3. vagyok ismét! Örülök, hogy egyetértünk, de kérdezd meg az a biztos, és írd meg mit mondtak, hogy én is tudjam :) Egyébként Csongrád megyében lakom de minden héten utazom JNSZ, Bács kiskun megyébe már jópár éve és eddig egy kalauz, se volán ellenőr nem pattogott, hogy rossz számot irtam :)
2012. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!