Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért kérik a MÁV-nál a...

Miért kérik a MÁV-nál a diákigazolványt, ha tanuló bérletet akarok venni? (lent)

Figyelt kérdés
Nos, ma reggel egy lány akart venni tanuló bérletet. A pénztáros koma kérte a diákigazolványt ( 1x már tőlem is...) és még utána azon is variált, hogy nem a lakhelynek feltüntetett helytől kéri a bérletet. ( Egy város, csak 2 megálló is van. Pl.: Mint Szentes-Hékéd... Szentesen van Hékéd, de az egy külön megálló... értitek...)
2012. febr. 2. 16:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Szóval, ha az én egyik rokonom, vagy bárki venni akarna tanuló bérletet akkor ő nem vehet?! Eddig soha más nem kérte a diák ig.-t.
2012. febr. 2. 16:39
 2/10 anonim ***** válasza:
Tanuló bérletet csak az vehet, akinek érvényes diákigazolványa van, és a lakóhely, és az iskolája között. Nem tudom ebben mit nem lehet érteni?
2012. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért kérik, mert diákbérletet csak az arra jogosult válthat és csak a diákigazolványán feltűntetett lakóhelye és a tanintézmény között.


Aki eddig nem kérte el, az hanyagul végezte a munkáját, ennyi.

2012. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát ez elég nagy hülyeség... mert, ha megveszek 1 diákbérletet pl, hogy nem vagyok diák az nekik miért fáj? Úgyis megbüntethetnek, így az nekik haszon...
2012. febr. 2. 19:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért mert az állam csak a diákoknak és csak a lakóhely és a tanintézmény közé adja neked ezt a kedvezményt. A MÁV-nak mint kötelezett szolgáltatónak kötelessége a szabályok szerint kiadni a bérletet. A bérleted fennmaradó részét (90%-ot) az állam megtéríti a szolgáltatónak. Az állam meg nyilván nem szeretne olyan után fizetni aki jogosulatlan a kedvezményére.


Egy szó mint száz: a szabály az szabály ha neked jár kapod a diákigazolványt felmutatva ha nem akkor nem.

2012. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, szabály. Ennyi erővel vegyél nyugdíjas bérletet -.-'
2012. febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:DDD azt nehezen, mivel MÁV-nak nincs nyugdíjas bérlete :P
2012. febr. 3. 11:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor családi jegyet ;)
2012. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom.Édesanyám a bkvnál rengetegszer vett nekem bérletet...Mondjuk a mávos tut drágább..
2012. febr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nappali és esti tagozatosok kedvezménye: A nappali és az esti tagozaton tanuló diákok érvényes állandó vagy ideiglenes diákigazolványukkal 50%-os kedvezményű, másodosztályú menetjeggyel utazhatnak. A vasút csak a vonaton kéri a kedvezmény igénybevétele jogosságának igazolását, így a jegyet a szülők is megválthatják gyermeküknek.
2012. szept. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!