Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az új BKV bérlettel tényleg...

Az új BKV bérlettel tényleg lehet vonaton is közlekedni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Igen, de csak Budapest közigazgatási határán belül. Déliből ez a Camponáig érvényes, a többi irányban nem tudom.
2009. jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Közigazgatási határon belül igen, és a Volán busz vonalain is ugyanígy közigazgatási határon belül.
2009. jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

"Közigazgatási határon belül"


NEM! NEM! NEM!


az első, a közigazgatási határon túli megállóig, állomásig.


azért nem mindegy, mert pl. ha a vonatnak nincs közben (határon kívüli) megállója, akkor a Keleti pályaudvarról el lehet menni Gödöllőre bérlettel. (és vissza)

2009. jún. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Utolsónak: tudtommal nem lehet a közigazgatási határon kívül utazni csak bkv bérlettel. Az utolsó közig.határon belüli megállóig szerintem. De hol találtad ezt az infót (esetleg hátha le van írva, és elhiszem). Köszi
2009. jún. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lol. Ezek szerint felülhetnék a gyorsvonatra, és elmehetnék vele Székesfehérvárig, mert csak Kelenföldön áll meg addig?
2009. jún. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A BKV weboldaláról idézem:


"Érvényes a BKV Zrt. járatain villamoson, trolibuszon, földalattin, metrón, fogaskerekűn a vonalak teljes hosszán HÉV-en Budapest közigazgatási határáig, autóbuszon a Budapest közigazgatási határán kívül eső megállóig, valamint a MÁV-START meghatározott vonalain és a VOLÁNBUSZ kijelölt elővárosi járatain Budapest közigazgatási határáig."

2009. jún. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

kedves idézgető!


nam tudom mit idéztél, de nem sikerült a jót megtalálni. talán, ha vetted volna fáradságot és linket raksz, ahelyett, hogy másoltál, akkor ki is derült volna, hogy mi a hiba...


mindn esetre:

[link]


"Havi Budapest - bérlet"


a harmadik voltam...

2009. jún. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19:22 Ugyanez van odaírva az érvényességi viszonylatokat tekintve, mint amit idéztem... Olvasd el mindet figyelmesen, légyszíves, és ne engem szólj le, mert ugyanaz érvényes a havi bérletnél, mint a többi bérletnél.
2009. jún. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

14. Hogyan használható helyközi vonatokon, járatokon a Budapest-bérlet a közigazgatási határon túli utazásnál?

A BKSZ területén található településekre történő utazáshoz a Budapest-bérlet mellé csatlakozó/kiegészítő bérletet vagy menetjegyet kell váltani. A csatlakozó/kiegészítő bérletet vagy menetjegyet a Budapestre beutazó utasnak a Budapest közigazgatási területén lévő első budapesti megállóhelyig, a Budapestről kiutazó utasnak a Budapest közigazgatási határán belül fekvő utolsó budapesti megállóhelytől kell megvásárolnia.

2009. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem a általánosan a közigazgatási határon belül érvényes a vonatokra, mert nem is érvényes az összes vonatra Budapesten belül sem. Csak bizonyos vonatokra. Szóval a budapestieket k*rvára beszopatták ezzel a bérlettel, mert mert a kijelölt 10-11 féle vonatra jó csak. Szóval, ha én el akarok menni kőbányáról a nyugatiba nem ülhetek fel bármelyik arra járó vonatra, mert nem érvényes rá az egyesített bérletet! Tehát, többet fizetünk a nagy lóf*szra, mert úgy is a bkv-val fogok utazni, nem várok arra, hogy egy "kijelölt" vonat méltóztassék megjelenni. És én még úgy gondoltam, hogy jaj de jó, most már vonatozhatok meg buszozhatok is és csak egy kicsivel drágább, erre kiderül, hogy rákényszerítettek mindenkire egy olyan bérletet, ami a CSAK Budapesten belüli használatra vonat-busz viszonylatban gyakorlatilag használhatatlan.. Hát szuper.


Például én nagy lelkesen utaztam a Budapest-Szeged vonaton a nyugatitól kökiig, mert Szegedre ment haza anyukám én meg elkísértem addig és csak kökin szálltam metróra. Hát ezt nem is lett volna szabad megtennem, mert a Budapest-Szeged nem egy kijelölt vonal, így nem érvényes rá a bérletem, még Budapesten belül sem. Jó mi? Engem rohadtul felb*szott, hogy nekem is ilyet kell vennem mikor nincs is számomra értelme.

2009. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!